• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

У КВУ розповіли, як Центрвиборчкому готуватися до виборів під час пандемії COVID-19

Реклама на dsnews.ua

Голова Комітету виборців України Олексій Кошель вважає, що органи влади не готові до проведення місцевих виборів в умовах пандемії коронавірусу

Про це Кошель заявив сьогодні на пресконференції, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"На превеликий жаль, у нас є всі підстави вважати, що українська влада не готова до проведення виборів в умовах коронавірусу. Згідно з оцінкою експертів нашої організації, влада не готова ані до жорсткого сценарію, ані до мʼякого сценарію організації виборів в умовах пандемії", — зазначив Кошель.

За його словами, йдеться про матеріальне забезпечення членів комісій, яке необхідне для безпечного проведення місцевих виборів і про додаткові витрати з державного бюджету на закупівлю засобів захисту – "досить великі цифри".

"В Україні майже 33 400 дільниць, на яких працюватимуть сотні людей: члени комісій, спостерігачі, представники правоохоронних органів. Кожну з цих дільниць необхідно забезпечити достатньою кількістю дезінфекційних засобів. Йдеться не про маленькі тюбики, а про тонни, літри дезінфікувальних речовин. Кожного члена комісії необхідно забезпечити захисними масками, змінювати їх кожні декілька годин. У результаті ми отримаємо цифру в мільйони захисних масок", — каже очільник КВУ.

За словами Олексія Кошеля, видатки держбюджету на закупівлю засобів захисту для виборчих комісій можуть вимірюватися сотнями мільйонів гривень.

"Досить серйозної підготовки потребує захист членів комісій, де відбуватиметься голосування в медичних закладах, або ж на дільниці, де голосуватимуть громадяни, які перебувають на обсервації, — це досить серйозний ризик, а також громадяни, які хворі на коронавірус, тому що у нас немає підстав позбавляти виборчого права громадян тільки тому, що вони захворіли ", — зазначив громадський працівник.

На думку Кошеля, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко і Міністерство охорони здоровʼя мають розробити рекомендації для Центральної виборчої комісії, ЦВК має підрахувати видатки, а Верховна Рада — внести зміни до державного бюджету.

У Комітеті виборців закликали виконати цю роботу якомога швидше, оскільки до старту передвиборної кампанії залишився місяць.

Кошель також звернувся до політичних партій із закликом переглянути свої списки членів окружних і дільничних виборчих комісій і виключити звідти літніх людей, оскільки вони перебувають у групі ризику із захворювання на COVID-19.

Як повідомляла "ДС", раніше у Центральній виборчій комісії перелічили чинники, що можуть ускладнити проведення місцевих виборів у жовтні 2020 року. 

    Реклама на dsnews.ua