• USD 36.6
  • EUR 38.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Україна готує ППО до захисту об'єктів енергетики взимку: яку зброю можуть застосувати

Україна готується до можливих російських ударів по енергетичний інфраструктурі взимку

ППО
Україна готує ППО до захисту об'єктів енергетики взимку
Реклама на dsnews.ua

Очікується, що новітні комплекси протиповітряної оборони допоможуть мінімізувати шкоду від російських атак, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

Інформагентство зазначає, що минулої зими від російських обстрілів було пошкоджено близько половини української енергетичної інфраструктури, але переважну частину вже відремонтували. Крім того, Україна зміцнила свою ППО рахунком нових систем.

Як розповів командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв, на захисті стоять, зокрема, німецькі системи протиповітряної оборони Gepard, які мають радар з радіусом 12 км. Цього не вистачає, щоб покрити всю територію країни, тому прогалини заповнюють великокаліберні кулемети, такі як американський M2 Browning. 

"Екіпажі українських систем ППО покладають сподівання на нове й краще озброєння, яке має допомогти втримати країну від скочування у темряву протягом другої зими російських ударів дронам й ракетами", — мовиться в публікації.

Представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький вважає, що загроза повітряних ударів залишається актуальною, а росіяни, ймовірно, знову використовуватимуть одночасно ракети та дрони, щоб ускладнити роботу ППО.

Як писала "ДС", у Повітряних силах також вважають, що російська армія може готуватися до масованих обстрілів України цієї осені.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua