• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Україна закликала зібрати Радбез ООН через "ядерні" плани Кремля в Білорусі

Україна закликала західні країни зібрати засідання Ради Безпеки ООН через заяви президента Росії Володимира Путіна про розміщення в Білорусі тактичної ядерної зброї

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України, повідомляє "ДС".

В МЗС назвали такі заяви "черговим провокативним кроком злочинного путінського режиму, що підриває засади Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та систему міжнародної безпеки у цілому".

Українські дипломати звернулися до білоруського суспільства з закликом "не допустити реалізації злочинних намірів щодо розміщення на території Білорусі ядерної зброї всупереч її зобов’язанням за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї, що ще більше перетворить цю країну на заручника Кремля та матиме катастрофічні наслідки для її майбутнього".

"Звертаємося до держав Групи Семи та Європейського Союзу попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі, у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії. Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема й як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї. Вимагаємо негайно скликати з цією метою позачергове засідання Ради Безпеки ООН", — йдеться в заяві.

Україна також закликала світ "довести до злочинного путінського режиму категоричну неприйнятність його чергових ядерних провокацій. Росія вчергове підтверджує свою хронічну нездатність бути відповідальним розпорядником ядерної зброї як засобом стримування та попередження війни".

Нагадаємо, напередодні президент РФ Володимир Путін заявив, що Москва і Мінськ домовилися розмістити тактичну ядерну зброю на території Білорусі.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що погрози Путіна є кроком до внутрішньої дестабілізації країни.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua