• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Українська "бондіана": одіозний нардеп Шевченко виявився агентом ГУР Міноборони

Народний депутат Євгеній Шевченко, який раніше був виключений з фракції "Слуга народа" через публічну підтримку самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, вів таємні перемовини з білоруським диктатором на прохоння спецслужб України

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов в інтерв’ю для програми "Різні люди", повідомляє "ДС".

Комунікація України з Лукашенком велася різними каналами.

"Ми задіювали всі наші можливі шляхи комунікації, всі змоги, які в нас були. Навіть задіювали народного депутата одного – це теж правда. Заради того, щоб не допустити втягування Білорусі в цю війну. І коли відбулося витіснення і втеча російської армії – не допустити повторних спроб заходу з території Білорусі в Україну або спроб нанесення ударів. Як показав час, станом на зараз цього вдалося досягти", — сказав він.

На уточнююче запитання Буданов відповів, що це нардеп Євгеній Шевченко.

"Ну, всі розуміють, це пан Шевченко, Євгеній. Ми користуємося можливістю його комунікації, його зв’язками. В принципі, ніколи це сильно не приховували. Він є ефективним у цьому процесі. Пан Шевченко доволі давно допомагає нам, давайте так це назвемо. І жодного разу не відмовляв, коли ми зверталися з певними проханнями до нього", — сказав голова ГУР.

Він також вважає, що президент Росії Володимир Путін уже втратив надію втягнути Лукашенка у війну проти України. 

"Лукашенко – подобається він нам чи ні, він не ідіот. І повторення ситуації, яка сталася 24.02.2022, він сам – перший, хто хоче не допустити. Насправді, і тоді його думку не особливо враховували, але він зробив висновки, як я бачу, як всі ми бачимо", – сказав керівник військової розвідки України.

Як писала "ДС", 2020 року Шевченко привітав Олександра Лукашенка з "перемогою на виборах" президента Білорусі, а після початку акцій протесту в країні кілька разів їздив до Білорусі, щоб висловити свою підтримку чиновникам режиму Лукашенка. Також він закликав білорусів пробачити Лукашенку його "гріхи та злочини".

20 квітня 2021 року Євген Шевченко спровокував новий скандал, вирушивши до Мінська, де знову зустрівся з Лукашенком. В травні фракція "Слуга народу" у Верховній Раді ухвалила рішення про виключення зі свого складу Євгенія Шевченка.

Раніше Шевченко відреагував на статтю лідера Росії Володимира Путіна про українців та росіян, запропонувавши президентові України Володимиру Зеленському "допомогу" у відновленні відносин з РФ та Білоруссю.

В липні 2022 року Шевченко прийшов до Верховної Ради у військовій формі та показав посвідчення співробітника ГУР МОУ. Однак його зі скандалом вигнали з зали засідань.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua