• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Україна не отримала гарантій за угодою про "Північний потік-2", — віцепрем'єр

В угоді між США і Німеччиною щодо російського магістрального газопроводу "Північний потік-2" немає жодних гарантій для України

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила віцепремʼєр з питань інтеграції в ЄС і НАТО Ольга Стефанішина в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Жодних гарантій Україна не отримала. Ні в цій заяві, ні поза цією заявою. В цій заяві говориться, що Німеччина буде підтримувати ініціативу "Триморʼя", до якої Україна і так намагається приєднатися, яка і так існує, тому мені не зрозуміла ця підтримка", — сказала вона.

За словами віцепремʼєра, в документі зазначено створення фонду зеленої трансформації, за яким Україна вже давно веде переговори.

"Також анонсується додаткова фінансова підтримка і створення фонду зеленої трансформації, щодо якого ми вже ведемо перемовини близько півроку. Жодних нових ініціатив ця заява не передбачає, натомість жодних перспектив та безпекових гарантів, зокрема щодо членства в НАТО, ми не отримали", — констатувала Стефанішина.

Як повідомляла "ДС", в угоді по "Північному потоку-2" зазначено, що Німеччина зобовʼязується ввести санкції проти Росії в разі, якщо Кремль буде використовувати газ як енергетичну зброю проти України.

Німеччина також взяла на себе зобовʼязання впливати на Росію для підписання нового контракту на транзит газу територією України після 2024 року строком до 10 років.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає хорошим кроком німецько-американську угоду по газопроводу "Північний потік-2", але визнає, що вона не вирішує всіх розбіжностей. А президент США Джо Байден визнав, що його команда після приходу до влади вже не могла зупинити запуск проєкту.

Прессекретар МЗС Олег Ніколенко заявив, що українська сторона не вступала в переговори і узгодження пакету домовленостей США і Німеччини по газопроводу "Північний потік-2". Україна проводитиме консультації з Єврокомісією і Німеччиною з приводу запуску газопроводу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua