• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

У Минцифре розповіли про розвиток ринку віртуальних активів

Реклама на dsnews.ua
Відтепер в Україні офіційно існують поняття віртуальних активів, які згодом стануть суб'єктами фінансового моніторингу

Регулятором ринку віртуальних активів, згідно з новим законом, стало Міністерство цифровий трансформації, передає "ДС" з посиланням на прес-службу відомства.

"Розвиток віртуальних активів в Україні є одним з стрижневих напрямів роботи Міністерства цифровий трансформації. Щоб успішно впровадити технологію блокчейн і розвивати ринок віртуальних активів в Україні, законодавство України вимагає змін", - йдеться в повідомленні.

Так, 6 грудня на пленарному засіданні Верховна Рада прийняла закон №2179 "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення" з урахуванням поправок Минцифры.

У міністерстві виділили наступні нововведення:
- Віднині в Україні офіційно існують поняття віртуальних активів. Віртуальний актив - цифрове вираження вартості, яким можна торгувати в цифровому форматі або перекладати, і яке може бути використане для платіжних чи інвестиційних цілей.
- З моменту підписання документа Президентом України віртуальні активи стануть суб'єктами фінансового моніторингу.
- Регулятором ринку віртуальних активів, згідно з новим законом, є Міністерство цифровий трансформації.
- Після підписання закону Президентом України в Минцифре повинні протягом трьох місяців розробити умови ліцензування для тих, хто буде надавати фінансові послуги для віртуальних активів і на основі законодавчих актів розробити алгоритми роботи бізнесу в Україні.

Відзначається, що за новими правилами фінансового моніторингу, поріг фінансових транзакцій у вигляді віртуальних активів зріс до 400 тисяч гривень.

Однак, як додають у Минцифре, на шляху до створення ринку віртуальних активів ще багато перешкод. Адже згідно з новим законом, фінансові установи ризикують зазнати колосальним штрафам за порушення критеріїв фінансового моніторингу.

"Разом з тим ці критерії визначені досить розмито. Це призведе до того, що фінансові установи неохоче будуть йти на співпрацю з клієнтами, пов'язане з криптовалютной індустрією. А як результат - це не дасть ринку віртуальних активів розвиватися. Ми будемо працювати над вирішенням цієї проблеми. Зокрема спільно з НБУ та НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) плануємо розробити чіткі критерії фінансового моніторингу, які будуть запобігати накладення неправомірних штрафів", - повідомили в міністерстві.

    Реклама на dsnews.ua