• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

В Україні хочуть убезпечити дітей від сексуального насильства

Реклама на dsnews.ua

Комітет з питань правоохоронної діяльності розраховує, що в найближчі два пленарні тижні Верховна Рада розгляне законопроєкт №3055, який передбачає захист дітей від сексуального насильства

Про це йдеться в повідомленні інформаційного управління апарату ВР, передає "ДС".

Голова комітету Денис Монастирський підкреслив, що Інтерпол нещодавно оприлюднив інформацію про те, що саме через пандемію коронавірусу спостерігається зростання числа сексуальних злочинів відносно дітей.

"Це новий виклик для всіх нас. Для цього ми розробили новий законопроєкт ... №3055. Ми очікуємо, що він буде розглянутий у Верховній Раді в першому читанні протягом двох наступних пленарних тижнів. Ми сподіваємося, що у нас буде можливість прийняти цей законопроєкт в першому читанні", — зазначив парламентарій.

У документі прописаний принцип, згідно з яким у разі, якщо вік особи не встановлено, але є підстави вважати, що особа є дитиною, до встановлення віку йому надається захист, передбачений для дитини відповідно до законодавства про охорону дитинства.

Конкретизуються заходи щодо захисту дітей, які постраждали від сексуального насильства або стали його свідками, зокрема про порядок виявлення таких дітей, проведення опитування постраждалої дитини за дружньою до нього методикою.

У Кримінальному кодексі планують прописати, що обчислення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності починається з дня досягнення повноліття потерпілою дитиною.

Кодекс також доповнюють складами злочинів:

  • стаття 155 — вчинення дій сексуального характеру з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку;
  • стаття 1561 — домагання до дитини для сексуальних цілей;
  • стаття 3011 — свідоме отримання доступу, придбання, володіння, виготовлення або розповсюдження дитячої порнографії;
  • стаття 3012 — свідоме отримання доступу до дитячої порнографії, володіння нею, її придбання, ввезення, виготовлення, збут або поширення.

У Кримінальному процесуальному кодексі передбачається, що кримінальні справи щодо злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої або неповнолітньої особи здійснюють невідкладно і розглядають в суді в першу чергу.

У документі також вводяться додаткові гарантії обліку інтересів дитини при проведенні допиту.

Нагадаємо, в 2019 році, за даними Офісу генпрокурора, в Україні зафіксовано понад 550 кримінальних справ за фактом злочинів проти статевої свободи та недоторканності дітей.

    Реклама на dsnews.ua