• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

В Україні винесено перший вирок за депортацію росіянами цивільних

В Україні вперше винесено судовий вирок за депортацію цивільного громадянина з окупованої території України. Винною визнано "суддю", яка прийняла рішення про депортацію чоловіка з окупованого Криму

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Прокуратури АР Крим та Севастополя, повідомляє "ДС".

Так, до 10 років позбавлення волі заочно засуджено суддю, яка причетна до депортації кримчанина з території тимчасово окупованого півострова. Її визнано винною у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Після окупації вона перейшла на службу до незаконно створених судових органів та стала "головою Армянського міського суду Республіки Крим". Засуджена брала безпосередню участь в реалізації злочинної політики окупантів для зміни демографічного складу населення у Криму.

"Суддя" достовірно знала, що з 2014 року жителі Криму мають статус осіб, які перебувають під захистом міжнародного гуманітарного права. Всупереч цьому вона ухвалила рішення про видворення громадянина України з території тимчасово окупованого півострова.

Незаконне рішення було мотивоване нібито відсутністю дозвільних документів та недотриманням "правил перебування на території Російської Федерації". Однак жодні додаткові дозволи окупаційної адміністрації РФ в Криму для проживання громадян України на півострові не передбачені.

Тому зазначене є серйозним порушенням вимог ст. 49 Конвенції про захист цивільного населення 1949 року (Женевська конвенція), що забороняє, незалежно від мотивів, здійснювати примусове індивідуальне чи масове переселення або депортацію осіб з окупованої території.

Наразі ще 3 обвинувальні акти про аналогічні злочини розглядаються судами. До Міжнародного кримінального суду скеровано 3 інформаційні повідомлення з доказами масового видворення громадян України з тимчасово окупованого півострова, насильницького переміщення жителів Криму на материкову частину України, депортації кримських в’язнів до місць позбавлення волі на території РФ.

Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна та уповноваженої президента РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Путіну та дитячому омбудсмену РФ звинувачують у насильницькій депортації дітей з окупованих територій України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua