• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

ЄСПЛ виніс важливе рішення по справі "Україна проти Росії" щодо Криму

Реклама на dsnews.ua

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав прийнятною справу "Україна проти Російської Федерації" щодо Криму та перейшов до розгляду справи по суті

Про це 14 січня повідомив міністр юстиції Денис Малюська, інформує "ДС".

"Перша проміжна перемога у серії справ України проти Росії у Європейському суді з прав людини! Сьогодні ЄСПЛ оголосив рішення, яким визнав прийнятною справу Україна проти Росії (щодо Криму) та перейшов до розгляду справи по суті", — написав міністр у себе в Facebook.

Він нагадав, що Україна просить суд визнати порушення Росією статті 2 (Право на життя), статті 3 (Заборона катування), статті 5 (Право на свободу та особисту недоторканість), статті 6 (Право на справедливий суд), статті 8 (Право на повагу до приватного і сімейного життя), статті 9 (Свобода думки, совісті і релігії), статті 10 (Свобода вираження поглядів), статті 11 (Свобода зібрань та об’єднання), статті 14 (Заборона дискримінації) у поєднанні зі статтями 3, 8, 9, 10, 11 Конвенції та статтею 1 (Захист права власності) Першого протоколу до Конвенції, статтею 2 (Свобода пересування) Протоколу № 4 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

"Справа має одразу кілька важливих аспектів: (1) юридичний: ми крок за кроком доводимо судовими рішеннями факти агресії та злочинної поведінки Російської Федерації на території нашої держави. Рішення судів – це не політичні заяви. Рано чи пізно такі рішення матимуть юридичні наслідки для топ-чиновників країни-агресора", — підкреслив Малюська.

Другий аспект — комунікаційний. "І ми, і Рада Європи даємо потужний меседж, Крим залишається у наших пріоритетах, ми все пам’ятаємо і будемо доганяти усіх причетних", — наголосив український міністр.

І третій аспект справи — протидія гібридній війні. "Росія підтримує міф про "мирне" та "правомірне" "приєднання" Криму. Міф, звичайно, у першу чергу для їхнього внутрішнього користування. Але вони намагаються просувати його і на міжнародній арені…Рішення ЄСПЛ – потужний юридичний удар по міфології, яка використовується РФ у гібридній війні. Крим – це історія збройної агресії та грубих порушень прав людини, а не "референдуму" та «мирного волевиявлення»", — додав міністр.

Нагадаємо, Росія 20 лютого 2014 року розпочала збройну агресію проти України, захопивши частину її території – АР Крим. 16 березня того ж року на окупованому півострові Росія провела так званий референдум щодо статусу Криму, а вже через два дні, в Кремлі відбулось підписання так званого Договору про "прийняття" Республіки Крим до складу Російської Федерації.

Більшість країн-членів ООН та інші міжнародні організації не визнали інсценований окупантами референдум.

    Реклама на dsnews.ua