• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Закон про олігархів: Разумков заявив, що за процедуру голосування мають взятися правоохоронці

Верховна Рада ухвалювала закон "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" із грубими порушенням законодавства

Дмитро Разумков
Дмитро Разумков / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, передає "ДС" з посиланням на Цензор.нет.

"Якщо ми говоримо про те, що відбулося у минулий четвер, то я вважаю, що це грубе порушення закону. Колеги з інших фракцій вже написали заяву до правоохоронних органів, до Генеральної прокуратури. Те, що відбулося в той день, було порушенням. Люди знали, на що вони йдуть. Вірніше, не самі йдуть, а на що вони штовхають народних депутатів. Ні (віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук — "ДС") Стефанчук, ні (представник президента у Конституційному суді Федір Веніславський — "ДС") Веніславський за це не проголосували. Хай пояснять, чому вони це не зробили", — сказав спікер Ради. 

На його думку, організація голосування за закон №5599 дає підстави для реагування правоохоронним органам.

Як писала "ДС", 23 вересня Верховна Рада прийняла закон про олігархів: законопроєкт №5599 у другому читанні підтримали 279 народних депутатів.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що процедура при голосуванні за закон про олігархів була порушена з метою "звести народних депутатів з правильного шляху".

У законі також містяться принципові протиріччя. Так, одна норма визначає, що олігархами громадян визнає РНБО, як це і пропонував президент Володимир Зеленський, а інша — НАЗК (правка Разумкова). По суті, в такому вигляді законопроєкт не зможе працювати.

В "Слузі народу" заявили, що виправити юридичну колізію в законі про олігархів, яка виникла через підтримки несумісних поправок, можна відхиливши одну з них або ж внісши зміни в документ після того, як він вступить в силу.

У той же час представник президента в КСУ, глава робочої групи по законопроєкту про олігархів Федір Веніславський заявив, що Верховна Рада України не буде переголосовувати закон про олігархів через наявні в ньому протиріччя.

Разумков також заявив, що підпише документ, незважаючи на порушення, і направить його на підпис президенту.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua