• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Затримання консула України в РФ: в МЗС визначилися, кого з росіян вишлють

МЗС України висилає з країни старшого дипломата Посольства Росії у відповідь на затримання співробітника українського Консульства в Санкт-Петербурзі Олександра Сосонюка

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Ті дані, які, за твердженнями російської сторони, нібито шукав наш консул, є у відкритому доступі, і за вельми скромну плату можна отримати всю персональну інформацію стосовно будь-якого громадянина РФ", — сказав він.

За словами Єніна, у російської сторони була інформація про підготовку висилки дипломатів як зі США, так і з Чехії. І українського консула затримали, щоб якось пояснити дипломатичні скандали в Вашингтоні і Празі росіянам.

"З тим, щоб додати ще про образ ворога з боку України, вийшли на відповідні провокації. Оскільки всі події, які передували цьому абсолютно незаконному затриманню і все після. Те відео, яке ми побачили, абсолютно не є переконливим", — сказав він.

Єнін також уточнив, кого саме із співробітників російського дипломатичного представництва висилають з України.

"Ми вчинили досить симетрично в цій ситуації (висилаємо старшого дипломата російського посольства – ред.), у такий спосіб ми додатково зможемо перевірити мобілізаційну готовність російських дипломатів тут. Старший дипломат – це один з радників посольства Росії в Києві, його прізвище Черніков. Відповідна нота буде направлена російському посольству завтра зранку", — сказав заступник міністра.

За його словами, Росія шантажує Україну, що вишле співробітника українського посольства, якщо Україна прийме таке рішення.

"Цивілізованому світу треба звикати до того, що російська дипломатіє є ніякою не дипломатією, а продовженням діяльності спецслужб у гібридній війні, і ми все чудово бачимо на прикладах", — сказав він.

Російський дипломат має покинути Україну протягом 72 годин, починаючи з 19 квітня.

Нагадаємо, вранці 17 квітня стало відомо, що український консул Олександр Сосонюк затриманий в російському місті Санкт-Петербург. Його на кілька годин затримала ФСБ нібито "при отриманні інформації закритого характеру в ході зустрічі з громадянином РФ". Згодом в МЗС України повідомили, що дипломат звільнений і вже знаходиться на території консульства.

"Вчора ми зіткнулися фактично з нападом правоохоронних органів РФ на нашого співробітника. Вони зробили вигляд, що не впізнали представника українського консульства", — заявив речник МЗС Олег Ніколенко.

У мережі зʼявилося відео затримання українського дипломата.

Пізніше стало відомо, що український консул має покинути Росію до 22 квітня.

Як дзеркальну відповіді на незаконні дії Москви Україна висилає старшого дипломата посольства Російської Федерації в Києві.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua