• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Зеленський оскаржив поновлення Тупицького на посаді глави КСУ

Велика палата Верховного Суду розгляне апеляцію президента Володимира Зеленського на позов Олександра Тупицького, указ про призначення якого суддею Конституційного Суду був скасований президентом

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Верховного Суду, передає "ДС".

Так, Велика палата ВСУ призначила розгляд апеляційної скарги президента України на рішення Касаційного адміністративного суду в складі ВС за позовом Олександра Тупицького щодо оскарження указу президента про призначення позивача суддею Конституційного Суду України.

Судове засідання по розгляду апеляційної скарги призначене на 11:00 17 листопада 2021 року.

Нагадаємо, 29 грудня 2020 року президент Володимир Зеленський відсторонив від виконання обов'язків судді главу КСУ Олександра Тупицького. 26 лютого 2021 року Зеленський на місяць продовжив відсторонення Тупицького з посади голови КСУ.

27 березня 2021 року Володимира Зеленського скасував указ президента від 14 травня 2013 року про призначення Олександра Тупицького і Олександра Касмініна суддями Конституційного Суду України. Представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що таке рішення є законним і пов'язано з діями Тупицького, які легалізували анексію Криму.

1 липня стало відомо, що колишній глава Конституційного Суду Олександр Тупицький подав до Окружного адміністративного суду позов проти КСУ і вимагає виплатити 900 тис. грн компенсації.

14 липня Верховний Суд визнав незаконним і протиправним указ президента Володимира Зеленського, яким той скасував призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного Суду України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua