• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Меню Клопотенка: школи закуповують спеції з переплатою в рази

 "Харківський антикорупційний центр" виявив, що ціна на одні і ті самі фасовані спеції, які з початку року купують для закладів освіти в Харківській області, відрізняються в рази, а переважна кількість договорів укладається на допорогові суми без проведення аукціонів

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі Павла Новика для ХАЦ, передає "ДС".

Як відомо, з нового поточного року в школах Харківської області запровадили нове меню від шеф-кухаря Євгена Клопотенка. У стравах солі та цукру стало менше, натомість дозволено використовувати спеції: хмелі сунелі, карі, чебрець тощо. Закупівельні ціни відрізняються в рази.

Так, харківський ліцей-інтернат "Обдарованість" уклав контракт на постачання приправ та спецій з ФОП Масимова Раїса. Вартість кілограму орегано 1380 грн, а тим’яну (чебрець) – 1350 грн/кг. Для порівняння відділ освіти Люботинської міськради спеції закупив набагато дешевше: орегано по 450 грн/кг, а тим'ян – по 300 грн/кг. А ще дешевше орегано коштувало Зеленогайській спеціальній школі, де купували спеції по 255 грн/кг. У Харківській спеціальній школі № 3 облради орегано коштувало 400 грн/кг.

Цікавими виявилися закупівлі відділу освіти, культури, молоді та спорту Близнюківської селищної ради. Постачальником спецій там теж виявилася ФОП Масимова Раїса. І ціна на орегано збіглася з тією, що у ліцею "Обдарованість". А ось чебрець виявився значно дорожчим – 1760 грн/кг.

Такі ціни завищені просто у рази: Управління освіти, культури та спорту Великобурлуцької селищної ради купує фасований чебрець у пакетиках по 10 г за ціною 600 грн/кг. Втричі дешевше за Близнюки та вдвічі – за "Обдарованість". Дешевше у Харківській спеціальній школі № 3 облради, де ціна аналогічна орегано – 400 грн/кг. У Люботині тим’ян купують по 300 грн/кг. Це майже в шість разів дешевше за Близнюки.

А у Пісочині з переплатою купили сухий кріп, його вартість склала 1340 грн/кг. Постачальник – ФОП Сільченко Микола Едуардович. Все та ж обласна школа № 3 купує сушений кріп по 400 грн за кілограм – втричі дешевше. І ця ціна є адекватною у порівнянні з тими, що пропонують у інтернет-магазинах.

Ще одна спеція – сушений базилік. Тут у лідерах по дорожнечі – Близнюки. Вони купують спецію по 1220 грн/кг. Для порівняння у Вовчанську базилік купують по 700 грн за кг, у півтора раза дешевше. Схожа ціна і у Центру з обслуговування закладів та установ освіти Красноградської міської ради.

А ось Мереф'янська міська рада зробила при закупівлі меленого чорного перцю. Його вартість для платників податків Мерефи склала 670 грн/кг. Навіть, у Пісочині та Близнюках були скромніші та заплатили вдвічі дешевше. У Краснограді взагалі ціна на перець склала 160 грн/кг.

Як повідомляла "ДС", Офіс омбудсмена розпочинає моніторинг закладів освіти у всіх регіонах України, аби перевірити, як впроваджується реформа шкільного харчування.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua