• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

В Україні вперше використали віртуальну реальність для проведення операції

У Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги у Львові вперше в Україні провели операцію із застосуванням технології віртуальної реальності

Лікар в окулярах віртуальної реальності
Лікар в окулярах віртуальної реальності / facebook.com/emergencyhospitall
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні сторінки клініки в Facebook, передає "ДС".

"Вперше в Україні нашою командою Центру серця і судин було проведено найсучасніше оперативне втручання з передопераційним моделюванням за методикою віртуальної реальності. Нашої пацієнткою стала 12-річна дівчинка, яка страждала симптоматичною артеріальною гіпертензією і мала тиск в межах 160-180 мм рт. ст.", — зазначено в повідомленні.

Під час обстеження у дівчинки виявили вроджену ваду серця — коарктацію аорти. Це стан, при якому є звуження просвіту аорти, внаслідок чого розвивається підвищений тиск у верхній половині тіла.

За допомогою сучасних технологій на основі результатів обстеження була проведена віртуальна реконструкція анатомії аорти і її гілок, що допомогло медикам вибрати найбільш сучасну і малотравматичну тактику подальшого лікування.

"Відразу після оперативного втручання у дитини нормалізувався артеріальний тиск, а також зникла різниця тиску між верхніми і нижніми кінцівками. Сьогодні дівчинка почуває себе абсолютно здоровою, а завдяки обраній тактиці може вже зараз проявляти повну фізичну активність", — розповіли в лікарні.

Нагадаємо, міністерство охорони здоровʼя перерозподілило Національній службі здоровʼя на пакет лікування коронавірусної хвороби ще 1,2 млрд грн.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua