• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Вакцинація від коронавірусу: в Одесі після щеплення у багатьох медиків почалися проблеми зі здоров'ям

В Одесі після щеплення від коронавірусу індійською вакциною AstraZeneca (Covishield) у багатьох медпрацівників погіршився стан здоров'я. Також частина медиків відмовилася від вакцинації

Вакцинація від коронавірусної інфекції
Вакцинація від коронавірусної інфекції
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила директор департаменту охорони здоровʼя Одеської міської ради Олена Якименко під час доповіді в мерії 1 березня про проведення вакцинації від коронавірусу, яка стартувала в Одесі 25 лютого, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

"Вакциновані 60 медичних працівників: 40 — міської клінічної інфекційної лікарні, 20 — невідкладної допомоги та екстреної допомоги. На наступний день у 22 вакцинованих спостерігалася реакція у вигляді підвищення температури — від 37,2 до 38,5 градусів. Погіршення загального стану … 26 співробітників лікарні з різних причин відмовилися від вакцинації", — сказала вона.

За словами чиновниці, 26 лютого вакцинували співробітників ГКБ №5: із запланованих 67 осіб щеплення зробили лише 27. В цей же день вакцинували 43 співробітника невідкладної допомоги, МКЛ № 11.

"Є скарги на погіршення здоровʼя", — підкреслила Якименко.

Також вона розповіла про підготовку до вакцинації, яка почалася ще з грудня минулого року. Зокрема, були підготовлені відповідні списки бажаючих, які підпадають під перший і другий етапи вакцинації від COVID-19.

У список увійшли 1 тис. 28 осіб, з яких 496 — медпрацівники, що працюють в стаціонарах опорних лікарень, де проходять лікування хворі на COVID-19, девʼять співробітників лабораторії, де проводять обстеження на коронавірус, 231 — співробітник станції невідкладної медичної допомоги, 292 — працівники і підопічні спеціалізованих установ.

Однак, зазначила Якименко, частина медиків із зазначеного списку від вакцинації відмовилися, так як спочатку передбачалася, що в Одесу надійде вакцина виробництва США BioNTech/Pfizer.

"Саме нею спочатку погодилися зробити щеплення 496 медичних працівників. В результаті, ми отримали AstraZeneca (Covishield) (індійського виробництва — ред.), і люди почали відмовлятися…", — додала вона.

При цьому чиновниця зазначила, що сама вакцинація в місті проходить за затвердженим графіком. З метою вакцинації городян створені три мобільні бригади.

За її словами, на 1 березня запланована вакцинація співробітників Одеської МКЛ №10, 2 березня — 47 медиків в ГКБ №1. На 3 березня — співробітників двох медустанов — пологові будинки №2, в якому перебувають жінки з COVID-19, і дитячої клінічної лікарні №3.

Нагадаємо, за період 24-28 лютого щеплення від коронавірусу в Україні отримали понад три тисячі осіб.

Як писала "ДС", раніше головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко назвав можливі побічні ефекти, які можуть виникати після вакцинації від коронавірусу, і порадив звертатися до сімейного лікаря в разі їх прояви.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua