• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

МТСБУ: Через стартапи — до підвищення якості страхового захисту

У рейтингу топ-25 інноваційних компаній широко представлені промвиробники і компанії, що успішно реалізують інноваційні рішення в організації виробничих процесів. У той же час Україна є одним з європейських лідерів по впровадженню інноваційних рішень і сервісів у фінансовій сфері, які ще навіть не почали застосовуватися в розвинених країнах, і тому нам дуже важливо зберегти ці лідерські позиції

Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко
Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко
Реклама на dsnews.ua

Одним з провайдерів інновацій виступає МТСБУ (Моторне транспортне страхове бюро України) — обʼєднання компаній, що здійснюють страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів за шкоду, заподіяну третім особам.

Кілька років тому МТСБУ активно взялося за діджіталізацію ОСЦПВ. В результаті стало можливим укладати договори ОСЦПВ в електронному вигляді (за цей рік укладено понад 2 млн договорів), зʼявився електронний європротокол для зручності оформлення ДТП і ще цілий ряд діджітальних сервісів як для автовласників, так і для професійних учасників ринку ОСЦПВ. У найближчих планах — створення організаційної і технологічної бази для віддаленого врегулювання страхових подій по ОСЦПВ.

Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко закликає дивитися на перспективу діджіталізаціі сфери автострахування з точки зору розвитку галузі: «Ми бачимо, як іншуртех-стартапи створюють так звані disruptive innovation,« підривні інновації», які принципово змінюють ландшафт всієї фінансової галузі, не тільки страхування. Багато проблем фінансової сфери раніше намагалися вирішити традиційними бюрократичними методами, зараз вони можуть бути вирішені завдяки сучасним сервісам, за допомогою технологічних інновацій».

В кінці минулого року при МТСБУ було створено інноваційний хаб, завдання якого — підтримка і просування технологічних стартапів у фінансовій області, зокрема — в автострахуванні і сфері безпеки дорожнього руху. Стартапи презентують свої розробки спеціальної експертної групи МТСБУ, яка аналізує їх і приймає рішення про доцільність співпраці або підтримки, визначає способи і механізми такої підтримки.

«Ми бачимо своє завдання в тому, щоб допомагати іншуртех-стартапам знаходити нових партнерів, сприяти побудові взаємовигідних відносин між страховиками і проектами, які розробляють рішення для технологічної трансформації фінансової екосистеми», — зазначив Володимир Шевченко.

Першим іншуртех-проектом, який отримав розвиток за підтримки хаба МТСБУ, став «Мій поліс» — мобільний додаток для оформлення електронного європротоколу при ДТП, яке максимально спрощує оформлення та економить час водіїв, не перевантажуючи дорожній трафік.

А експертна група МТСБУ приймає на розгляд нові проекти, які зможуть підвищити якість роботи всіх сервісів для автомобілістів.

Реклама на dsnews.ua

Володимир Шевченко прогнозує, що інновації охоплять все бізнес-процеси в моторному страхуванні: «Сучасний іншуртех має багато напрямків — від інтегрованих платформ та інтернету речей до рішень, які допомагають автоматично запобігати страховому шахрайству. Ми зацікавлені, щоб до хабу приєднувалися стартапи різного профілю для всебічної діджітальной трансформації галузі».

МТСБУ поставило перед собою завдання — допомагати стартапам знаходити нових партнерів, сприяти побудові взаємовигідних відносин між страховиками і проектами, які розробляють рішення для технологічної трансформації фінансової екосистеми.

    Реклама на dsnews.ua