• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Тетяна Андріанова: досить високо оцінюються ті активні і сміливі жінки, які не бояться реалізовувати себе в "суворій" індустрії безпеки

СЕО "Октава Капітал" і член правління АПКБУ про те, як жінці побудувати кар'єру в жорсткому корпоративному світі, та ще й в суто чоловічій сфері діяльності

Тетяна Андріанова
Тетяна Андріанова
Реклама на dsnews.ua

- Ви будували свою корпоративну кар'єру як юрист. Не секрет, що багато власників бізнесу сприймають юристів, IT-фахівців, логістів та т. д. як "обслуговуючий персонал", неминучі витрати. Але ви очолили бізнес. Як вдалося розірвати шаблон?

- Навіть у кожного пересічного юриста завжди є альтернатива тому, щоб бути більш ніж обслуговуючим персоналом. Потрібно не тільки якісно працювати, а й проявляти власні ініціативи, пропонуючи ті рішення, які допоможуть досягати стратегічні цілі компанії.

Аналогічно можна говорити про будь-якоу спеціальність: наприклад, бухгалтер може бути звичайним бухгалтером, а може виконувати свою функцію з точки зору менеджера по оптимізації податків.

Якщо я бачу, що за допомогою певних ініціатив (в тому числі з побудови нових бізнес-процесів) можу допомогти компанії наблизитися до досягнення мети, я виходжу за рамки обслуговуючого персоналу, тим самим розривають усталений шаблон.

При цьому хороший виконавець теж дорогого коштує, але кожен сам вибирає свою роль. І тут основною рушійною силою, яка не дозволяє бути просто хорошим фахівцем, виступають власні амбіції людини.

Що важливо, наша українська юрисдикція — як мінне поле з численними ризиками, які можуть привести навіть до знищення бізнесу. Так що людина, яка працює з ризиками і загрозами (юридичний радник), повинен перебувати у вищому органі управління — як мінімум в наглядовій раді.

- Як ви вважаєте, чи є взагалі якийсь секрет, що дозволяє жінці — талановитому керівникові — реалізувати себе в Україні?

Реклама на dsnews.ua

- Для себе ще на старті кар'єри я вибрала позицію, що в бізнесі немає жінок і чоловіків, і дотримуюся її донині. Я не розраховую на якісь поступки і гендерну лояльність і прагну конкурувати виключно мізками і особистісними якостями менеджера.

В Асоціації професіоналів корпоративної безпеки України, де 99% чоловіки, вихідці з силових структур, жінка — унікальне явище. Але з боку чоловічої частини не відчувається упередженості, а високо оцінюються ті жінки, які не бояться реалізовувати себе в настільки "суворій" індустрії.

- Які оцінки ви найчастіше ставите собі самі?

- В оцінці себе і оточуючих намагаюся бути гранично об'єктивної без будь-якого прицілу на критичне або поблажливе ставлення. Зрозуміло, присутня певна гордість, коли результати відповідають або перевищують очікування. Що стосується негативних результатів — до них підходжу з тверезою критикою, при цьому обов'язково проводиться робота над помилками і робляться висновки, які не допускають подібних промахів в майбутньому.

- Чим би ви займалися, якби перед вами постала необхідність будувати кар'єру з нуля і в іншій сфері?

- Я б побудувала кар'єру в тому ж напрямку. А якщо говорити, що б я виправила на своєму професійному шляху, я б отримала західну освіту в сфері корпоративної безпеки і застосовувала б на практиці досвід інших, а не проходила цей шлях методом власних проб і помилок.

На жаль, цей ринок тільки зараз знаходить формат правильних підходів, більшою мірою завдяки нашій інтеграції з міжнародними організаціями, де ми можемо переймати best practices. А всі, хто вибудовував функцію корпоративної безпеки в компанії трохи раніше, були змушені пройти тернистий шлях першопрохідців.

    Реклама на dsnews.ua