• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

$10 млн "за голову": Держдеп оголосив нагороду за інформацію про "кухаря Путіна"

Державний департамент США оголосив винагороду в $10 млн за інформацію про втручання російського олігарха та "кухаря Путіна" Євгена Пригожина у вибори президента США 2016 року

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили у Держдепартаменті, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

Так, Держдеп США шукає інформацію, яка дозволить встановити іноземну фізичну чи юридичну особу, яка "свідомо брала або бере участь у втручанні у вибори в США, а також інформацію, яка дозволить попередити, ускладнити або сприятливим чином дозволити акт іноземного втручання у вибори".

Відомство уточнює, що шукає інформацію про так зване "Агентство інтернет-досліджень" ("Ольгінська фабрика тролів") та його засновника Євгена Пригожина, а також пов'язаних з ними російських фізичних та юридичних осіб та спільників. Наводиться також список із 12 співробітників Агентства, причетних до втручання у вибори 2016 року.

"Агентство інтернет-досліджень" з 2014 року, використовуючи мережу підконтрольних організацій, здійснювало інформаційні операції з метою впливу на громадську думку. Зокрема, американські спецслужби встановили факти причетності Агентства до втручання у виборчу кампанію перед президентськими виборами 2016 року у США.

Євген Пригожин — російський олігарх, відомий як власник групи компаній "Конкорд". Компанії відомі як переможці тендерів на забезпечення харчування державних та військових структур Росії, через що Пригожин отримав неформальне прізвисько "кухар Путіна". "Конкорд" фінансувала діяльність "Агентства інтернет-досліджень". Пригожин також вважається менеджером та фінансистом ПВК "Вагнера".

Як повідомляла "ДС", у лютому 2018 року Окружний суд округу Колумбія видав федеральний ордер на арешт Пригожина.

А у лютому 2021 року ФБР оголосило у розшук Євгена Пригожина за втручання у вибори президента США 2016 року та запропонувало нагороду у $250 тисяч.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua