• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Байден заявив про спільну роботу з "газового питання" з головою Єврокомісії

США та ЄС ведуть спільну роботу щодо альтернативного постачання газу до країн Євросоюзу у разі відкритого вторгнення Росії в Україну

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в опублікованій 28 січня спільній заяві президента США Джо Байдена та голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, передає "ДС" з посиланням на повідомлення Білого дому.

"США та ЄС разом працюють над безперебійними, достатніми та своєчасними поставками природного газу до Євросоюзу з різноманітних джерел з усього світу для того, щоб уникнути дефіциту. Такий дефіцит може виникнути, зокрема, у разі нового російського нападу на Україну", — зазначено в документі.

У ньому наголошується, що США зараз уже основний постачальник ЗПГ до Європи.

"Ми працюємо з урядами та з ринковими операторами над постачанням додаткових обсягів природного газу до Європи з усього світу", — наголошується в заяві.

У документі наголошується на ролі ЗПГ, який "у короткостроковій перспективі може підвищити безпеку поставок".

"Європейська комісія буде працювати над покращенням прозорості та використання терміналів ЗПГ у ЄС. Ми маємо намір працювати разом, у тісній співпраці з державами-членами ЄС над поставками ЗПГ для забезпечення їх безпеки та планування на випадок надзвичайних обставин. Ми також обміняємося думками щодо ролі зберігання (резервів газу) у забезпеченні безпеки постачань", — заявили сторони.

Вони закликали всі основні країни-виробники енергії приєднатися до них "у забезпеченні стабільності та доброго постачання світових енергетичних ринків".

Згідно із заявою, ця робота вже розпочалася, і Вашингтон та Брюссель мають намір продовжити її на засіданні Енергетичної ради США-ЄС 7 лютого.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua