• USD 36.6
  • EUR 37.9
  • GBP 43.9
Спецпроєкти

Британія перша покарала Росію за псевдореферендуми

Велика Британія першою ввела санкції проти Росії через проведення так званих "референдумів" на окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ Сполученого Королівства Джеймс Клеверлі, передає "ДС" із посиланням на "Українську правду".

"Фіктивні референдуми, проведені під дулом пістолета, не можуть бути вільними або справедливими, і ми ніколи не визнаємо їх результати. Вони відповідають чіткій схемі насильства, залякування, тортур та примусових депортацій на захоплених Росією територіях України", — наголосив глава Форін-оф.

За його словами, санкції Британії "спрямовані проти тих, хто стоїть за цими фіктивними голосуваннями, а також проти осіб, які продовжують підтримувати агресивну війну російського режиму". Було оголошено про запровадження 22 санкцій.

Зокрема, Лондон вніс у списки санкцій 33 чиновників і колабораціоністів, , які перебувають у тимчасово окупованих регіонах України, зокрема главу "уряду Херсона" Сергія Єлісєєва, "міністра освіти і науки ЛНР" Івана Кусова, главу "уряду Запоріжжя" Євгена Балицького і заступника "глави ДНР" Євгена Солнцева.

Також під санкції потрапило агентство IMA Consulting, яке називають "улюбленим піар-агентством Путіна" і якому було доручено керувати публічними кампаніями для просування псевдореферендумів.

Обмеження торкнулися і російської компанії "Гознак", "відомої своєю монополією на виготовлення "десятків мільйонів" державних документів, зокрема прискорених паспортів на тимчасово окупованих територіях України".

У списку санкцій Британії також з'явилися олігархи Год Нісанов і Зарах Ілієв ("королі російської нерухомості", що володіють і контролюють групу компаній "Київська площа"), Іскандер Махмудов (президент і засновник Уральської гірничо-металургійної компанії), Ігор Макаров (президент і власник групи ARETI, великого інвестора у нафтогазовому секторі).

Крім того, обмеження були введені проти 23 членів ради директорів та правління "Газпромбанку", 16 членів наглядової ради та правління "Ощадбанку" та її керівництва та 10 керівників "Совкомбанку".

За даними британського уряду, станом на сьогоднішній день він запровадив санкції проти понад 1200 фізичних та понад 120 юридичних осіб з Росії, зокрема понад 120 олігархів, сукупний стан яких, за оцінками, перевищує 130 млрд фунтів стерлінгів.

Нагадаємо, псевдореферендуми про приєднання до Росії проходили на окупованій частині Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей 23-25 вересня.

Як писала "ДС", явка на так званих референдумах на окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей становить 51,5% та 48,9% відповідно. Голосування вважається таким, що відбулося, якщо явка перевищує 50% від загальної кількості людей у списках виборців.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua