• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Депутати Європарламенту звинуватили російський "Газпром" у ринкових маніпуляціях і шантажі

Група з 40 депутатів Європарламенту вимагає від Єврокомісії термінового розслідувати тиск російського "Газпрому" на ЄС з метою отримання згоди на експлуатацію "Північного потоку-2"

"Північний потік-2"
"Північний потік-2" / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні "Польського радіо", передає "ДС".

Євродепутати направили відповідний лист віцепрезиденту Європейської комісії Маргрете Вестагер, яка є відповідальною за конкуренцію, а також уповноваженому з питань енергетики Кадрі Сімсону.

Політики наголошують, що необхідно терміново розпочати розслідування навмисних маніпуляцій "Газпрому" на ринку та порушення євросоюзних правил конкуренції.

Йдеться про обмеження поставок російського газу до Європи та підвищення цін, що, на думку депутатів, призведе до зростання рахунків за енергію для європейських споживачів.

"Це викликає підозри, що "Газпром" навмисно намагається чинити тиск на Європу, щоб вона погодилася запустити "Північний потік-2", незважаючи на її невідповідність нормам ЄС", — підкреслила група депутатів Європарламенту.

Будівництво газопроводу "Північний потік-2" завершено, але для того, щоб його запустити, потрібна сертифікація та затвердження Європейської комісії.

Як писала "ДС", 10 вересня російський "Газпром" заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" повністю завершено.

21 липня США і Німеччина офіційно домовилися про його завершення, опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

Президент Володимир Зеленський під час візиту до США заявив, що Україна розраховує на гарантії з боку Сполучених Штатів в разі добудови та введення в експлуатацію російського газопроводу "Північний потік-2". Раніше він також заявляв, що Україна не погоджується на формат узгодженої позиції по "Північному потоку-2" між Німеччиною і США.

Посол України в США Оксана Маркарова вважає, що незважаючи на те, що російський газопровід "Північний потік-2" фактично добудований, санкції ще можуть зупинити його.

Президент Володимир Зеленський створив робочу групу з напрацювання пропозицій щодо мінімізації загроз від будівництва газопроводів в обхід України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua