• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

"Дивні рішення не завадили": в МЗС РФ анонсували запуск "Північного потоку-2"

Магістральний газопровід "Північний потік-2" буде запущений, не дивлячись на угоду між США і Німеччиною, в якій Берлін узяв на себе низку зобов'язань

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова, передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

"Не дивлячись на спроби політизувати вигідний для європейців проект, зірвавши його у власних геополітичних і економічних інтересах, чим активно продовжує займатися Вашингтон, "Північний потік — 2" скоро стане до ладу. Які б дивні рішення не приймалися під тиском США, як це мало місце на недавніх американо-німецьких переговорах, вони не здатні змінити об'єктивну реальність виходу будівництва даного масштабного об'єкта на фінішну пряму", — сказала вона.

Заява Вашингтона і Берліна по "Північному потоку — 2" показала, хто і як буде керувати розвитком паливно-енергетичного комплексу України, заявила Захарова.

"Із заяви США і Німеччини нам стало також ясно — було і так в цілому очевидно, але зараз ще більше підтвердилося, хто і як буде керувати розвитком українського паливно-енергетичного комплексу", — вказала дипломат.

РФ впевнена, що "Північний потік — 2" буде надійно функціонувати.

Як повідомляла "ДС", в угоді по "Північному потоку-2" зазначено, що Німеччина зобов'язується ввести санкції проти Росії в разі, якщо Кремль буде використовувати газ як енергетичну зброю проти України.

Німеччина також взяла на себе зобов'язання впливати на Росію для підписання нового контракту на транзит газу по території України після 2024 року строком до 10 років.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає хорошим кроком німецько-американську угоду по газопроводу "Північний потік-2", але визнає, що вона не вирішує всіх розбіжностей. А президент США Джо Байден визнав, що його команда після приходу до влади вже не могла зупинити запуск проєкту.

Разом з тим співголова Українського кокусу в Конгресі США демократ Марсі Каптур жорстко розкритикувала домовленості між Вашингтоном і Берліном щодо російського газопроводу. Вона вимагає скасувати їх.

Прессекретар МЗС Олег Ніколенко заявив, що українська сторона не вступала в переговори і узгодження пакету домовленостей США і Німеччини по газопроводу "Північний потік-2". Україна проводитиме консультації з Єврокомісією і Німеччиною з приводу запуску газопроводу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua