• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

ЄС планує запустити каральну процедуру проти Польщі за блокування кордону з Україною, — ЗМІ

Якщо влада у Варшаві не виріщать проблему блокування прикордонних переходів з Україною, Європейська комісія може розпочати каральну процедуру проти Польщі

Кордон України з Польщею
Кордон України з Польщею / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це стало відомо кореспонденту польського RMF FM у Брюсселі, передає "ДС".

У ЄК наголошують, що польська влада зобов'язана забезпечити потік товарів з України через так звані "коридори солідарності". Польська влада повинна за законодавством ЄС забезпечити вільний рух українських вантажівок на прикордонних переходах, повідомив RMF FM речник Єврокомісії. 

Дехто в ЄК вважає, що польська влада робить не все, щоб вирішити проблему і припинити протест польських перевізників, і Брюссель явно втрачає терпіння. 

З неофіційних джерел RMF FM стало відомо, що у Єврокомісії розглядають питання про порушення польською владою регламенту ЄС щодо лібералізації торгівлі з Україною, дію якого нещодавно було продовжено до червня 2024 року. Наразі Єврокомісія має дослідити правові підстави для запуску каральної процедури.

Офіційно Єврокомісія не хоче коментувати заходи, які вона може вжити проти польської влади, оскільки запевняє, що переговори з Польщею та Україною тривають.

"Європейська комісія все ще перебуває в контакті з владою обох країн, ми не можемо коментувати потенційні заходи, оскільки дискусії тривають", – повідомив речник ЄК.

Нагадаємо, 13 листопада польські перевізники відмовилися розблокувати кордон з Україною, зазначивши, що переговори з українськими чиновниками не досягли бажаного результату і не припинили, як стверджують перевізники, "недобросовісну конкуренцію".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua