• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

Евакуація з Гази: в ООН попередили Ізраїль про порушення міжнародного права

Евакуація мешканців сектора Гази, на якій наполягає влада Ізраїлю задля зменшення жертв серед мирного населення під час наземної операції проти ХАМАС, може бути порушенням міжнародного права

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомиляє Управління ООН з прав людини, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Ми стурбовані тим, що цей наказ у поєднанні з введенням повної блокади Гази не може розглядатися як законна тимчасова евакуація і, отже, прирівнюється до насильницького переміщення цивільного населення в порушення міжнародного права", — сказала прессекретар управління ООН з прав людини Равіна Шамдасані.

Вона заявила, що Ізраїль не доклав жодних зусиль для того, щоб забезпечити тимчасово евакуйоване з Гази цивільне населення належним житлом, нормальними умовами для гігієни, охорони здоров'я, безпеки та харчування.

"Ті, кому вдалося виконати наказ ізраїльської влади про евакуацію, зараз опинилися в пастці на півдні сектору Гази, мають мізерні притулки, запаси продовольства, що швидко вичерпуються, обмеженим доступом до чистої води, санітарії, медикаментів та інших базових потреб, або взагалі без нього", — сказала Шамдасані.

Термін "насильницьке переміщення" описує примусове переселення цивільного населення і є злочином проти людяності, що карається Міжнародним кримінальним судом (МКС), нагадала вона.

За словами спеціального доповідача ООН Тлаленга Мофокенга, окрім зменшення запасів продовольства і води, сектор охорони здоров'я Гази опинився на "переломному етапі".

"Медичній інфраструктурі Гази завдано непоправної шкоди, а медичні працівники працюють у важкій ситуації з обмеженим доступом до медикаментів і в умовах, які не дозволяють їм надавати своєчасну і якісну медичну допомогу", — сказав Мофокенг, який спеціалізується на праві у галузі охорони здоров'я.

За даними палестинської агенції ООН у справах біженців (БАПОР), запасів палива у всіх лікарнях Гази вистачить лише на 24 години.

"Відключення резервних генераторів поставить під серйозну загрозу життя тисяч пацієнтів", — йдеться в повідомленні.

Як повідомляла "ДС", 14 жовтня Армія оборони Ізраїлю востаннє закликала жителів сектору Гази до евакуації.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua