• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Євросоюз заморозив Угорщині виплати мільярдів євро

Європейська Рада призупинила виплату 6,3 млрд євро Угорщині з бюджету Євросоюзу через порушення принципів верховенства права в країні

Прем'єр Угорщини Віктор Орбан
Прем'єр Угорщини Віктор Орбан
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті Європейської Ради, передає "ДС".

 "З огляду на те, що заходи з виправлення ситуації, ухвалені Угорщиною, мають значні недоліки, які серйозно ставлять під загрозу їхню адекватність для усунення порушень принципів верховенства права, визначених Комісією, Рада вважає, що наступний ризик для бюджету союзу залишається високим", – зазначили у відомстві.

За словами представників Євроради, порушення стосуються державних закупівель, ефективності роботи прокуратури та боротьби з корупцією. Відтак аби захистити фінансові інтереси ЄС, вирішено призупинити виплату.

Щоб розморозити кошти, Будапешт повинен буде впровадити низку законів, визначених комісією. Йдеться про завершення 27 антикорупційних реформ і реформ щодо незалежності судової системи.

Як писала "ДС", Угорщина виступає проти включення низки російських громадян у списки санкцій Європейського Союзу в рамках 9-го пакету обмежувальних заходів.

Крім того, 6 грудня на засіданні міністрів фінансів Європейського Союзу Угорщина спробувала заблокувати надання Україні 18 млрд євро допомоги у 2023 році.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua