• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Голова ЄНП закликав до жорстких санкцій проти Росії

У разі подальшої ескалації на кордоні з Україною Захід повинен пригрозити Москві замороженням рахунків олігархів та відʼєднанням Росії від міжнародної платіжної системи SWIFT

Реклама на dsnews.ua

Про це в інтервʼю виданням німецької медіагрупи Funke заявив голова Європейської народної партії і депутат Європарламенту Манфред Вебер, передає "ДС" з посиланням на DW

Голова фракції консервативної Європейської народної партії (ЄНП) в Європарламенті Манфред Вебер пропонує жорстко відреагувати на посилення російської військової присутності на кордоні з Україною.

Політик підкреслив, що замороження рахунків російських олігархів або відключення РФ від SWIFT слід ужити, якщо Москва "продовжить курс небезпечних провокацій".

Іншим можливим важелем тиску Заходу на Кремль Вебер вважає газопровід "Північний потік-2", будівництво якого ще не завершено.

На переконання Вебера, Євросоюз і США мусять показати Кремлю, що очікує російське керівництво, якщо воно продовжить ескалацію ситуації на сході України або введе туди свої війська. Відповідь західних країн на такі дії Москви має бути "сильною і недвозначною", заявив Вебер.

Те саме стосується можливої реакції ЄС на ситуацію навколо критика Кремля — російського політика Олексія Навального, погіршення здоровʼя якого, судячи з усього, стало результатом навмисних дій російського керівництва.

"Путін має знати ціну своїм діям… Час дозованих санкцій минув", — сказав Вебер.

Як повідомляла "ДС", 30 березня головнокомандувач Збройними силами України генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що Російська Федерація збільшила кількість військ біля кордонів України на території тимчасово окупованого Криму і окремих районів в Донецькій і Луганській областях. За даними групи незалежних розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT), Росія перекидає на кордон з Україною військову техніку, маскуючи її номерні знаки.

Україна ініціювала проведення 10 квітня в ОБСЄ засідання з приводу нарощування Росією військ біля кордону з Україною і в тимчасово окупованому Криму. Ініціатива України була підтримана країнами-партнерами, проте делегація РФ не зʼявилася на це засідання, відмовившись надавати пояснення.

Франція та Німеччина вже висловили жаль, що Росія відмовилася надати в ОБСЄ пояснення з приводу своєї військової діяльності біля кордону з Україною і закликали РФ переглянути позицію та виконати свої зобовʼязання. Відмова Росії пояснити в ОБСЄ скупчення своїх військ біля кордону з Україною викликала у Сполучених Штатів занепокоєння і нагадала ситуацію 2014 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua