• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

"Інакше ми самі зробимо": Вучич вимагає від НАТО захистити сербів у Косові

Президент Сербії Олександр Вучич попереджає, що сербська армія здатна захистити сербське населення у частково визнаному Косово, якщо цього не зробить контингент НАТО

Реклама на dsnews.ua

Про це Вучич заявив у своєму відеозверненні, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

"Нам нікуди йти, ми загнані в кут. Ми захистимо наших людей від переслідувань і погромів, якщо НАТО не хоче цього робити", — заявив Вучич, закликавши сили Альянсу "робити свою роботу".

Сербський президент додав, що потрібно зупинити прибуття до північної частини Косова (де живуть серби) косовсько-албанських "угрупувань", не навівши жодних доказів.

Також Вучич вкотре повторив, що Косово нібито хоче "остаточно прибрати сербський народ" зі своєї території, а лідери частково визнаної держави "тільки зацікавлені в усуненні будь-якого сліду сербської держави в Косово".

Як повідомляла "ДС", 31 липня до кордону Сербії з частково визнаним Косово обидві сторони почали стягувати техніку. У Косові спецназ та миротворчий контингент KFOR вийшли контролювати вулиці. При цьому серби, які мешкають у Косові, проводили акції протесту. Вже 1 серпня серби почали розбирати барикади.

Влада Косова заявила про готовність відкласти введення заходів щодо автовласників із сербськими номерами та документами, виданими в Сербії, до 1 вересня.

18 серпня на переговорах Сербії та Косова на найвищому рівні не було досягнуто домовленості про нормалізацію відносин.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua