• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

Німеччина не дозволяє Естонії передати зброю свого виробництва Україні, — WSJ

Німеччина відмовляється видавати Естонії дозвіл на експорт зброї, виробленої в Німеччині, до України

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать джерела видання The Wall Street Journal серед естонських та німецьких офіційних осіб, передає "ДС".

Як повідомляється, проблема пов'язана з експортом гаубиці Д-30, що стріляє 122 мм снарядами приблизно на 20 кілометрів. Берлін відмовляється дозволити третій країні відправляти артилерію в Україну, оскільки, за словами посадовців, це озброєння було зроблено у Німеччині.

Гаубиці, вироблені у Радянському Союзі, дислокувалися у колишній Східній Німеччині. Після возз'єднання Німеччини у 1990-х роках Берлін експортував зброю до Фінляндії, яка потім передала її до Естонії у 2009 році.

Німецькі офіційні особи заявили, що тупикова ситуація є результатом давньої політики щодо експорту зброї до напружених регіонів.

Представник естонського уряду сказав, що його уряд все ще намагається переконати Німеччину передумати.

Нагадаємо, за повідомленнями німецького видання Bild, колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель особисто блокувала постачання Україні зброї через Агентство НАТО з підтримки та постачання (NSPA), а також Берлін чинив тиск на Нідерланди, щоб перешкодити постачанню.

Нова глава МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила, що не підтримує постачання будь-якої зброї Україні.

Раніше посолка Німеччини в Україні Анка Фельдгузен пояснювала, що у Німеччині більшість людей дуже обережно ставиться до питання надання зброї у Східну Європу через історичне тло і виховання з ідеєю, що "німецької зброї тут ніколи не буде".

Водночас за останні дев'ять днів своєї роботи уряд колишньої канцлерки Німеччини Ангели Меркель схвалив постачання зброї на суму майже 5 мільярдів євро.

Нещодавно британські літаки з військовою допомогою для України змушені були облітати територію Німеччини і слідувати більш довгим шляхом, бо ФРН не дозволила використовувати своє небо для поставки зброї Україні.

 

 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua