• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Німеччина зацікавлена у відносинах з Росією, незважаючи на розбіжності — Бербок

Німеччина підтримує діалог з Росією щодо безпеки в Європі, проте позиції з низки питань у Берліні та Москві суттєво розходяться

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час пресконференції зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим, передає "ДС" із посиланням на ТАСС.

"Росія зажадала гарантій безпеки, і це ще раз було наголошено [під час переговорів]. Ми готові вести серйозний діалог про взаємні домовленості та кроки, які зміцнять нашу спільну європейську безпеку", — зазначила міністр.

Бербок позитивно оцінила переговори, що відбулися минулого тижня, в рамках Ради Росія — НАТО (РРН) і ОБСЄ.

"Переговори в рамках ОБСЄ та РРН стали першим корисним кроком у напрямку діалогу [з безпеки], і не дивно те, що на першому засіданні [РНР], яке пройшло через стільки років, не всі проблеми могли бути вирішені", — пояснила міністр.

Вона також додала, що думки двох країн із багатьох питань розходяться, але Берлін зацікавлений у стабільних стосунках із Москвою.

"Ми обговорюємо цілу низку тем, за якими у нас великі, частково фундаментальні розбіжності в думках... Але ми бачимо і потенціал для нарощування співпраці Німеччини та Росії. Ми вкрай зацікавлені у стабільних взаєминах з РФ", — зазначила міністр.

Як повідомляла "ДС", міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров поскаржився німецькій колезі Анналене Бербок на те, що РФ досі очікує від США та НАТО відповіді на свої пропозиції щодо "гарантій безпеки".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua