• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 43.8
Спецпроєкти

Орбан заявив, що війна завершиться, коли США перестануть надавати зброю та фінансувати Україну: В МЗС відповіли

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що війна в Україні завершиться, коли Сполучені Штати перестануть давати зброю та гроші

Віктор Орбан
Віктор Орбан
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав в інтерв'ю угорському виданню Magyar Nemzet, передає "ДС".

Орбан назвав 2022 рік "найнебезпечнішим після падіння комунізму", бо Угорщину нібито погрожували втягнути у війну. Наразі Угорщина залишається єдиною країною ЄС, яка відмовляється надавати військову допомогу Україні.

В інтерв'ю Орбан також поскаржився на санкції проти російських енергоносіїв. Щодо війни в Україні, то він сказав, що можливо, що війна триватиме десятиліттями.

"Однак Україна може продовжувати боротьбу лише до тих пір, поки Сполучені Штати підтримують її грошима та зброєю. Якщо американці хочуть миру, то мир буде", — сказав він.  

В МЗС України прокоментували такі слова Орбана. Там вказують, що заяви прем'єра демонструють "паталогічну зневагу до України" та його політичну короткозорість.

"Адже поразка України у війні, до якої Віктор Орбан непрямо закликає, призвела би до прямої загрози російської агресії для Угорщини та угорців. Угорському лідеру варто запитати самого себе, чи хоче він миру. Якщо відповідь ствердна, йому потрібно використати свої тісні зв’язки з москвою, аби та припинила агресію проти України і вивела війська", — йдеться у заяві.

Як писала "ДС", 18 вересня прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що війна в Україні триватиме до 2030 року, Україна втратить третину або половину своєї території, Євросоюз розпадеться в наступне десятиліття, а його партія керуватиме країною до 2060 року.

19 вересня радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Орбан є "троянським конем" Росії у Євросоюзі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua