• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Пам'ятник Катерині II в Одесі: Зеленський просить міськраду поговорити про знесення

Президент Володимир Зеленський звернувся до міської ради Одеси з проханням розглянути ініціативу про знесення пам'ятника російській імператриці Катерині ІІ.

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / https://president.gov.ua/
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у відповіді Зеленського на петицію на сайті президента України, передає "ДС".

"У даному випадку пам'ятник Катерині II ("Засновникам Одеси") встановлено відповідно до рішення Одеської міської ради від 4 липня 2007 року № 1401-V "Про комплексну реставрацію та благоустрій Катерининської площі м. Одеси щодо відтворення її історичного вигляду". Враховуючи викладений і з урахуванням норм Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", я звернувся до Одеської міської ради з проханням розглянути поставлені у петиції питання відповідно до компетенції", — сказав він.

Зеленський також зазначив, що у листі до Одеської міськради наголосив на важливості захисту національних інтересів, опрацюванні питань "очищення громадського простору від об'єктів і пам'ятників, що стосуються російської імперської та радянської спадщини, що закріплює в Україні російські пропагандистські антиукраїнські наративи".

Нагадаємо, раніше набрала 25 тисяч голосів. електронна петиція про те, щоб замінити в Одесі пам'ятник російській імператриці Катерині ІІ скульптурою порноактора Біллі Геррінгтона.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua