• USD 27.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Папа Римський вступився за мігрантів: просить Європу "не відвертатися"

Папа Римський Франциск закликав європейські країни до солідарності із мігрантами

Папа Римський Франциск
Папа Римський Франциск / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Франциск заявив, що різноманітність, яку вони приносять на континент, "оновлює європейські міста як прекрасну мозаїку", передає "ДС" з посиланням на AP.

Так, більшу частину свого виступу Папа присвятив історії італійської імміграції, згадуючи власну родинну історію — нащадка італійських іммігрантів, які вирушили до Аргентини.

Франциск сказав, що історія чітко показує, що Європа — це спільна оселя для багатьох. Він закликав континент сьогодні "відновити покликання до солідарності та субсидіарності".

"Навіть Церква в Європі не може не враховувати мільйони італійських та іноземних емігрантів, котрі оновлюють обличчя міст та країн", – сказав понтифік.

Франциск часто наполягає на тому, що європейські країни повинні вітати та інтегрувати потенційних біженців і, як відомо, сам привіз із собою дюжину сирійських біженців, коли він подорожував до табору на Лесбосі, у Греції, 2016 року.

Нагадаємо, Україна посилює заходи безпеки на кордоні з Білоруссю через загострення ситуації із нелегальними мігрантами.

Сейм Литви підтримав пропозицію уряду щодо запровадження надзвичайного стану на кордоні з Білоруссю через посилення "шантажу мігрантами".

Як писала "ДС", Україну хочуть залучити до вирішення проблеми біженців на білорусько-польському кордоні. Йдеться про те, щоб мігранти чекали в Україні на розгляд їх заявки на отримання притулку в ЄС.

Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Данілов заявив, що Україна готова до можливої "атаки мігрантів", а засобів реагування "більш ніж достатньо".

У Росії заперечують свою участь у міграційній кризі на кордоні Польщі та Білорусі, проте стверджують, що намагаються її розв'язати.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua