• USD 36.9
  • EUR 39.7
  • GBP 46.4
Спецпроєкти

Сі назвав Байдену бажаний формат відносин зі США

Лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив перед зустріччю з президентом США Джо Байденом про непростий характер відносин між двома країнами, але, незважаючи на це, необхідно співпрацювати з багатьох важливих питань

Реклама на dsnews.ua

Зустріч проходить в Сан-Франциско на полях саміту Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Байден перед зустіччю підкреслив необхідність підтримання каналів комунікації між двома державами, зокрема й на найвищому рівні, "без хибних уявлень і непорозумінь". Він також згадав необхідність співпрацювати в питаннях зміни клімату, протидії наркоторгівлі та розвитку штучного інтелекту.

Своєю чергою лідер Китаю підкреслив непростий характер відносин Пекіна з Вашингтоном за останні 50 років, які, "незважаючи на перипетії, продовжують рухатись уперед".

"Для двох великих країн, як-то Китай і Сполучені Штати, повернутися спиною одне до одного – не варіант. Одна сторона нездатна перевершити іншу, а конфлікт і конфронтація несуть нестерпні наслідки для обох сторін", – додав Сі.

Востаннє Джо Байден і Сі Цзіньпін бачились на полях саміту "Групи двадцяти" у листопаді 2022 року.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua