• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Слабкі санкції дозволили озброїти Росію дронами-камікадзе, - ISW

Російська Федерація змогла придбати компоненти для ударних безпілотників у США через неефективність західних санкцій проти Ірану

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни ISW, передає "ДС".

Аналітики відзначили, що Росія та Іран просувають плани щодо будівництва іранського заводу з виробництва безпілотних літальних апаратів на території Росії. Раніше Іран відкрив завод із виробництва дронів у Таджикистані.

"Росія може використовувати свої значні економічні зв'язки з Таджикистаном через ОДКБ та ЄАЕС для відмивання компонентів дронів або закупівлі вироблених безпілотників для використання в Україні в обхід міжнародних санкцій", — зазначають у ISW.

При цьому, за даними британської слідчої групи Conflict Armament Research (CAR), 82% іранських безпілотників Shahed-131, Shahed 136 та Mohajer-6, збитих в Україні, мали мікросхеми, напівпровідники та інші компоненти, які надходили зі США.

Більшість західних компаній, чиї компоненти були виявлені у збитих іранських безпілотниках в Україні, від початку війни заперечували прямий продаж компонентів до Росії, Ірану чи Білорусі.

Як писала "ДС", Росія в обмін на постачання іранських дронів також передає Ірану військове обладнання.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua