• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

The Times: Росія хоче "допомогти" хунті в Малі тисячею "вагнерівців"

Росія досягла угоди з військовою хунтою, яка контролює західноафриканську державу Малі, і хоче відправити в цю країну тисячу найманців ПВК "Вагнера"

Демонстрація на підтримку збройних сил Малі у столиці країни Бамако
Демонстрація на підтримку збройних сил Малі у столиці країни Бамако / The Times
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в матеріалі британського видання The Times, передає "ДС"

Очікується, що в Малі "вагнерівці" зароблятимуть по $10,8 млн на місяць. За ці гроші вони повинні будуть навчати місцевих військовослужбовців і охороняти головних діячів хунти.

Представник Міністерства оборони Малі відмовився підтвердити інформацію про домовленість з ПВК "Вагнера", але визнав, що країна хоче тісніших зв'язків з Росією.

"Громадська думка в Малі виступає за розширення співпраці з Росією, з огляду на ситуацію з безпекою. Але ніякого рішення не прийняли", — сказав він.

Також на початку вересня Москву відвідав міністр оборони Малі.

Reuters уточнює, що інформацію про відправку в Малі російських найманців підтвердили 7 джерел серед дипломатів і представників оборонних структур.

Співпраця хунти Малі з російськими найманцями турбує Францію, яка до 1960 року володіла Малі як колонією. Париж намагається за допомогою партнерів — зокрема, США — переконати військову хунту Малі відмовитися від співпраці з росіянами.

Нагадаємо, за даними прокуратури Лівії, син колишнього диктатора цієї північноафриканської держави Саїф аль-Іслам Каддафі був також був пов'язаний з російськими найманцями з ПВК "Вагнера і військовими злочинами, які були вчинені на території країни.

Нагадаємо, 14 серпня 2020 року Білорусь передала Росії 32 бойовиків ПВК "Вагнера", затриманих 29 липня того ж року. Президент України Володимир Зеленський назвав видачу "вагнеровцев" несправедливим рішенням, наслідки якого будуть катастрофічними.

Згодом з'явилася інформація, що операцію із затримання найманців російської ПВК "Вагнера", що воювали на Донбасі, готували спецслужби України, проте дані про неї злив "кріт" з оточення президента Володимира Зеленського. За даними низки ЗМІ, це був глава Офісу президента Андрій Єрмак. У свою чергу, президент Зеленський назвав інформацію про "крота" і зриві спецоперації "маячнею".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua