• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Токаєв амністував півтори тисячі учасників січневих протестів

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підписав закон про амністію для учасників антиурядових протестів, які відбувалися у січні у різних містах країни

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Загалом під амністію потрапили півтори тисячі людей, передає "ДС" із посиланням на "Радіо Свобода".

Закон передбачає негайне звільнення з колоній понад 40 засуджених протестувальників, ще близько 50 ув'язнених звільнять протягом півроку.

Крім цього, амністія стосуватиметься співробітників правоохоронних органів та військових, які зупиняли протиправні дії під час протестів і при цьому самі чинили кримінальні правопорушення.

Всім звільненим держава надасть допомогу у працевлаштуванні, оформленні документів та медичному обслуговуванні.

Президентська амністія не поширюється на фігурантів справ, пов'язаних із тероризмом, тортурами, державною зрадою, корупційними злочинами та організацією масових заворушень.

Як писала "ДС", 2 січня в Казахстані розпочалися масові протести проти підвищення цін на газ, пізніше вимоги розширилися до відставки уряду та викорінення корупції.

Президент Касим-Жомарт Токаєв звернувся до ОДКБ за допомогою у придушенні антиурядових протестів. Силовики затримали близько 10 тисяч людей.

11 січня Токаєв оголосив ситуацію в Казахстані "стабільною", а місію сил ОДКБ — "успішно завершеною".

За даними Генеральної прокуратури Казахстану, внаслідок антиурядових протестів та антитерористичної операції загинули 225 осіб, у тому числі 19 силовиків.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua