• USD 41.2
  • EUR 44.8
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

У Білому домі заявили, що ПВК "Вагнера" витрачає понад $100 млн на місяць на операції в Україні

Російська приватна військова компанія "Вагнера" витрачає понад $100 мільйонів на місяць на фінансування своїх операцій в Україні

Джон Кірбі
Джон Кірбі / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив координатор стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі, передає "ДС" з посиланням на Politico.

Офіційні особи США дедалі більше стурбовані тим, що ПВК "Вагнера" стає переважаючою російською військовою силою у східній частині України, зазначив чиновник.

За словами Кірбі, група "Вагнера" взяла на себе командування деякими російськими операціями в деяких частинах Донбасу, повідомив високопосадовець і сказано в дипломатичній телеграмі, отриманій Politico.

Він додав, що ПВК Вагнера сплатило нову партію зброї з КНДР, але це не вплине на перебіг бойових дій в Україні.

"Ми вважаємо, що кількість матеріалів, доставлених Вагнеру, не змінить динаміку бойових дій в Україні, але ми безумовно стурбовані тим, що Північна Корея планує доставити більше військової техніки", – сказав Кірбі.

За словами представника Білого дому, ПВК Вагнера витрачає понад $100 млн на місяць на фінансування операцій своєї групи в Україні, а російський диктатор Володимир Путін все частіше звертається до цього угрупування за військовою підтримкою.

Кірбі додав, що ПВК Вагнера здобула незалежність від міністерства оборони Росії, і в деяких випадках "російські військові чиновники фактично підкоряються командуванню ПВК Вагнера".

Як писала "ДС", Міністерство торгівлі США оголосило про нові обмеження на експорт технологій для російської приватної військової компанії "Вагнера".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua