• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

У "шахедах" знайшли деталі із США, Канади, Польщі та Японії: у ЗМІ потрапив секретний звіт Києва

В іранських ударних безпілотниках, які нещодавно атакували Україну, виявили багато європейських деталей від компаній зі штаб-квартирами в країнах санкційної коаліції

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у секретному документі, який Київ надіслав західним союзникам, передає "ДС" із посиланням на The Guardian.

47-сторінковий звіт Україна передала урядам G7 у серпні, стверджують у виданні. У ньому йдеться, що за попередні три місяці було здійснено понад 600 атак на населені пункти з використанням безпілотних літальних апаратів, що містять західні технології.

Згідно зі звітом, отриманим Guardian, 52 компоненти, виготовлені західними компаніями, були знайдені в безпілотнику Shahed-131 і 57 в моделі Shahed-136, дальність польоту якого становить 2000 км і крейсерська швидкість 180 км/год.

П'ять європейських компаній, включно з польською дочірньою компанією британської транснаціональної компанії, названі оригінальними виробниками ідентифікованих компонентів.

Серед виробників – компанії зі штаб-квартирами в країнах санкційної коаліції: США, Швейцарії, Нідерландах, Німеччині, Канаді, Японії та Польщі.

За даними журналістів, Україна зазначила, що могла б вразити заводи з виробництва безпілотників, якби їй дали відповідне озброєння. 

"Іранське виробництво БпЛА адаптувалося і в основному використовує доступні комерційні компоненти, постачання яких погано або зовсім не контролюється", – йдеться у документі.

Митна інформація показує, що "майже весь імпорт до Ірану походив з Туреччини, Індії, Казахстану, Узбекистану, В’єтнаму та Коста-Ріки".

Щодо європейських деталей, то паливний насос, виготовлений у Польщі німецькою компанією Ti Automotive Gmbh, материнською компанією якої є британська транснаціональна TI Fluid Systems, був виявлений у Shahed-136, а також елементи виробництва швейцарської фірми STMicroelectronics.

Також у Shahed-136 була виявлена інтегральна схема драйвера буферної мережі та транзистор, виготовлені компанією International Rectifier, дочірньою компанією німецької фірми Infineon Technologies AG. 

Компанія TI Fluid Systems не відповіла на запит про коментарі. Їхнє обладнання можна придбати у роздрібних торговців по всій Європі, і компанія раніше заявляла, що не продає в Іран.

Представник STMicroelectronics сказав: "Ми працюємо з понад 200 000 клієнтів і тисячами партнерів по всьому світу. Ми не дозволяємо та не виправдовуємо використання наших продуктів не за призначенням".

У моделі Shahed-131 українські експерти визначили 14-канальну інтегровану схему управління живленням, що налаштовується, і мікропроцесор нідерландської компанії NXP Semiconductor і силовий транзистор і інтегральну схему International Rectifier.

Також було знайдено 32-розрядний мікроконтролер, 32-розрядний процесор, мікроконтролер із вбудованою флеш-пам'яттю та регулятором падіння дуже низької напруги з інгібітором виробництва STMicroelectronics, а також чіп GPS-трекера швейцарської фірми U-blox.

Як писала "ДС", у ніч на 26 вересня російські окупанти атакували Україну 38 ударними безпілотниками типу Shahed.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua