• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

У Штатах не відкидають "військових рішень" для експорту продовольства з України, — ЗМІ

Після виходу Росії з зернової угоди Сполучені Штати Америки розглядають різні варіанти, як забезпечити експорт зерна з України та не відкидають "військові рішення"

Реклама на dsnews.ua

Про це пише The Wall Street Journal, передає "ДС".

Зазначено, що США обговорюють із Туреччиною, Україною та її сусідами розширення альтернативних маршрутів експорту українського продовольства. План, який підтримує Вашингтон, передбачає, щоб до жовтня Україна могла експортувати Дунаєм 4 млн тонн зерна на місяць.

"Значну частину зерна відправлятимуть річкою і через Чорне море до прилеглих румунських портів, а потім переправлятимуть в інші пункти призначення. Хоча цей маршрут повільніший і дорожчий, він міг би стати альтернативою Чорноморському коридору", – йдеться у матеріалі.

WSJ додає, що такий підхід США показує підготовку до сценарію, за якого РФ не повернеться до зернової угоди вчасно для експорту українського літнього та осіннього врожаю.

"США розглядають усі потенційні варіанти, зокрема військові рішення, для захисту суден, які прямують в українські порти на Дунаї та з них, сказав представник Вашингтона, але відмовився конкретизувати ці варіанти або повідомити, які країни братимуть у цьому участь", — пишуть журналісти.

За словами американських чиновників, йдуть обговорення щодо пошуку шляхів збільшення ефективності дунайського маршруту, зокрема дозвіл проходу більшим суднам, звільнення місця для стоянки тощо.

Водночас глава Бюро USAID у справах Європи та Євразії Ерін Елізабет Маккі раніше заявила, що ці зусилля не замінять чорноморські порти і є лише "тимчасовою альтернативою". Дунайський маршрут залишився єдиним шляхом експорту зерна через Чорне море після зриву Росією зернової угоди.

Як повідомляла "ДС", 16 серпня перше судно скористалося тимчасовим коридором для торговельних суден до/з портів Одеси.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua