• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

У Британії після вакцинації препаратом AstraZeneca померли семеро людей

Після вакцинації проти COVID-19 препаратом виробництва AstraZeneca у Великій Британії сім осіб померли через тромбоз. Загалом тромби виявили у 30 осіб з 18 млн вакцинованих

Вакцина AstraZeneca
Вакцина AstraZeneca
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє ВВС з посиланням на британське Управління з регулювання ліків та медичних препаратів (MHPRA), передає "ДС".

Зазначається, що досі не з’ясовано, чи є це просто збігом або справжнім побічним ефектом вакцини.

Агентство з регулювання лікарських засобів і товарів медичного призначення заявляє, що переваги і раніше переважують будь-який ризик. Всесвітня організація охорони здоровʼя та Європейське агентство з лікарських засобів підтримали цей висновок.

В п’ятницю, 2 квітня, MHRA опублікувало дані про 22 випадки церебрального венозного тромбозу синуса (CVST), який є типом згустку крові в головному мозку.

А MHRA підтвердило в листі BBC, що "на жаль, сім осіб померли".

"Переваги запобігання зараження Covid-19 і його ускладнень і раніше переважують будь-які ризики, і населення має продовжувати отримувати вакцину, коли її запрошують зробити це", — сказала Джун Рейн, виконавчий директор MHRA.

В цей час проводяться дослідження, щоб визначити, чи викликає вакцина AstraZeneca тромби.

Нагадаємо, раніше німецькі експерти заявили, що люди молодше 60 років, не повинні отримувати другу дозу вакцини від коронавірусу AstraZeneca.

Як писала "ДС", низка країн припинила використання COVID-вакцини AstraZeneca через повідомлення про можливі побічні наслідки — виникнення тромбів. Про смертельні випадки після вакцинації препаратом AstraZeneca повідомляли у Грузії, Данії та Нідерландах.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua