• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

У Чехії засудили двох блогерів, які розповсюджували мову ненависті проти українців

Суд чеського міста Кладно відправив до в'язниці двох чеських блогерів, яких звинувачували у ненависницьких висловлюваннях щодо українців у публічно поширеному відео

Прапор Чехії
Прапор Чехії / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Novinky, передає "ДС".

У виданні зазначили, що суд Кладно засудив Патріка Тушля до 10 місяців позбавлення волі і Томаша Чермака до шести місяців. Це був найменший можливий вирок, в даному випадку обом загрожувало до трьох років позбавлення волі.

Вирок було винесено в той же день, коли суд розпочав слухання справи. Обидва підсудні, які досі перебували під вартою, були доставлені до суду під конвоєм.

У своїй заяві на обвинувальний акт Тушль заявив, що не має нічого проти українців в цілому, але засуджує, серед іншого, "дії деяких українських націоналістів". Він вибачився за ненормативну лексику, використану у відео. При цьому він додав, що не вважає себе винним, але форма відео була недоречною.

Обвинувачення було подано державним обвинувачем за статтею про наклеп на націю, расу, етнічну групу або іншу групу осіб, а також за розпалювання ненависті до групи осіб або обмеження їхніх прав і свобод.

Згідно з обвинувальним актом, у серпні цього року двоє чоловіків у прямому ефірі транслювали у соціальних мережах відео, в яких паплюжили українців.

Так, в одному із відео блогери закликали до контрдемонстрації проти зібрання українців, а Чермак заявив: "Українці починають розмножуватися тут, одна демонстрація за іншою. Ми повинні діяти зараз, інакше ми потрапимо в пекло".

У відео також міститься низка принизливих та нецензурних висловлювань, в яких українці називаються "ла*ном", "брудними" тощо. Вирок не є остаточним, він може бути оскаржений.

Як писала "ДС", з 25 жовтня росіяни з шенгенськими візами будь-якої держави Європейського Союзу, які подорожують із метою туризму, спорту чи культури, не допускаються на територію Чехії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua