• USD 36.6
  • EUR 35.2
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

"Велика сімка" вимагає від Кремля прибрати війська із Запорізької АЕС

Міністри закордонних справ країн-членів "Великої сімки" вимагали від Росії негайно передати Україні контроль над Запорізькою атомною електростанцією

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у спільній заяві глав зовнішньополітичних відомств, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"Ми вимагаємо, щоб росія негайно повернула повний контроль над Запорізькою атомною електростанцією її законному суверенному власнику, Україні, а також над усіма ядерними об’єктами в межах міжнародно визнаних кордонів України для гарантування їхньої безпечної та надійної роботи. Український персонал, який обслуговує ЗАЕС повинен мати змогу виконувати свої обов'язки без погроз і тиску. Саме постійний контроль росії над ЗАЕС ставить під загрозу весь регіон", — йдеться у заяві.

Глави МЗС G7 також переймаються серйозною загрозою, яку російські військові створюють на захоплених українських ядерних об'єктах, значно підвищуючи ризик ядерної аварії та створюючи загрозу для населення України, сусідніх держав та міжнародної спільноти.

"Працівники МАГАТЕ мусять мати безпечний і безперешкодний доступ до всіх ядерних об’єктів в Україні та безпосередньо й без втручання спілкуватися з українським персоналом, відповідальним за експлуатацію цих об’єктів. Необхідно звернути увагу на безпеку всіх осіб, які впроваджують ці зусилля, щоб зміцнити ядерну безпеку, захист і гарантії в Україні. Ми закликаємо всі країни підтримати зусилля МАГАТЕ", — йдеться у заяві.

Як писала "ДС", російські окупанти внаслідок обстрілу 5 серпня серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію на Запорізькій АЕС. За даними ГУР Міноборони, станцію ще й замінували.

Міністерство охорони здоров'я нагадало алгоритм дій у разі радіаційної аварії на тлі загострення ситуації навколо Запорізької АЕС.

Увечері 6 серпня російські окупанти ракетами обстріляли Енергодар, потрапили по майданчику ЗАЕС — безпосередньо поряд зі станційним сухим сховищем відпрацьованого ядерного палива. Генеральний директор МАГАТЕ Маріано Гроссі заявив, що обстріл Запорізької АЕС завдав певної шкоди, але радіація на нормальному рівні.

Станом на 8:00 8 серпня 2022 р. Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки. Україна закликала МАГАТЕ направити спостерігачів на Запорізьку АЕС до кінця місяця

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua