• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

"Війна — це все, що Москва здатна запропонувати": Буряти закликали Байдена допомогти з деколонізацією

Ліга Вільних Націй, яка об'єднала представників "поневолених Москвою народів", звернулася до президента США Джо Байдена за допомогою у реалізації права на самовизначення

"Війна — це все, що Москва здатна запропонувати"
"Війна — це все, що Москва здатна запропонувати"
Реклама на dsnews.ua

Відкритий лист активістів опублікувало видання idelreal, передає "ДС".

Його приурочили до щорічного Тижня поневолених народів, що проходить у США з 1959 року.

Представниця Бурятії Раджана Дугар-ДеПонте, татарин Іршат Хабі та представник фінно-угорського народу ерзя Віталій Ромашкін влаштували акцію у Вашингтоні з прапорами своїх народів.

"Мені, як бурятку, боляче усвідомлювати, що Кремль використовує бурятських хлопців для досягнення своїх злочинних цілей — захоплення нових територій і розширення кордонів імперії. Війна — це все, що Москва здатна запропонувати хлопцям із бурятських сіл. Гинути як гарматне м'ясо на черговий захват росіян. Я не бажаю такого майбутнього для Бурятії та свого народу", — заявила Дугар-ДеПонте.

Вона вважає, що народи Росії стали фактично заручниками Московського режиму, які не мали вибору крім війни чи в'язниці.

"Ми не бачимо майбутнього наших народів у складі Росії і не хочемо відповідати за військові злочини Кремля", — додав Ромашкін.

Як писала "ДС", за даними американського Інституту дослідження війни, президент Росії Володимир Путін намагається покласти тягар війни в Україні на етнічні меншини, щоб уникнути загальної мобілізації етнічних росіян.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua