• USD 36.6
  • EUR 37.4
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

"Здали" власні учні: У Росії вчителька отримала 5 років умовно за непідтримку війни

У Пензі (Росія) суд виніс вирок 45-річній вчительці англійської мови Ірині Ген у вигляді 5 років умовно за статтею про "фейки" про російську армію. Сказані нею під час уроку слова восьмикласники записали на диктофон

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Настоящее время", передає "ДС".

Вчительці також заборонили протягом трьох років займатися педагогічною діяльністю.

Справу за статтею про "фейки" про російську армію проти викладачки Ірини Ген порушили за розмову з восьмикласницею, в якій вона засудила російську агресію в Україні.

Останні 10 років Ірина викладала англійську в училищі олімпійського резерву в Пензі. 18 березня, відповідаючи на запитання учнів, чому вони не поїдуть на міжнародні змагання до Європи, Ген розповіла про війну в Україні.

"Багато дітей стало цікавитися, чому ми перетворилися на країну-ізгоя, [чому] весь світ від нас відвернувся, в чому справа, адже ми, спортсмени, не поїдемо на міжнародні змагання, на які ми так довго і завзято відбиралися. Я стала ним пояснювати, у чому причини", — розповіла Ірина.

Розповідь викладачки записали на диктофон. Аудіозапис діалогу опублікували ЗМІ, після чого через 10 днів проти Ген порушили кримінальну справу.

"Я спробувала донести до них іншу точку зору. Можливо, я це зробила дарма. Можливо, справді, восьмикласниці — це не та публіка, з якою треба розмовляти на ці теми, але я все-таки зрозуміло, популярно, можливо, емоційно намагалася довести, що не все так просто — що ми чуємо з екранів телевізорів", — наголосила вчителька. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua