Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

До критичного стану VAB Банку призвели дії НБУ

Пятница, 21 Ноября 2014, 15:11
Із вересня 2014 року керівництво ПАТ«ВіЕйБі Банк» було усунуто від управління, - прес-служба фінустанови

Національний банк ввів з 21 листопада 2014 року тимчасову адміністрацію у ВіЕйБі Банку. (Постанова правління Національного Банку України від 20.11.2014 № 773 "Про віднесення Публічного Акціонерного Товариства "Всеукраїнський Акціонерний Банк" до категорії неплатоспроможних, відповідно виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 20.11.2014 № 123 запровадити тимчасову адміністрацію у ПАТ "ВіЕйБі Банк"). Про це повідомляє "ДС" з посиланням на прес-службу банку.

"Протягом останніх місяців банк переживав складні часи, пов'язані з критичною ситуацією у фінансовому банківському секторі. Головними чинниками кризи у галузі стали неконтрольована девальвація гривні та запровадження НБУ регулятивних обмежень.

Проте керівництво банку протягом тривалого часу знаходило можливості вирішення поточних питань з ліквідністю для вчасного обслуговування зобов'язань перед вкладниками та кредиторами. Так, у червні 2014 року було успішно проведено реструктуризацію випуску міжнародних облігацій банку, " - повідомляє прес-служба.

У вересні "ВіЕйБі Банк", так само як і інші банки та комерційні компанії, стикнувся із суттєвими обмеженнями, запровадженими НБУ щодо клієнтських операцій, в тому числі на міжбанківському валютному ринку. Такі кроки НБУ призвели до затримок обслуговування клієнтських рахунків фізичних та юридичних осіб. І як результат, банк не зміг вчасно виплатити купон за облігаціями.

У вересні 2014 року у "ВіЕйБі Банк" було введено кураторів від Нацбанку і цим самим відбулося фактично усунення керівництва від управління фінустановою. Більшість рішень погоджувалися і ухвалювалися призначеними представниками Національного банку.

Рішенням Комітету з управління активами і пасивами НБУ, з 18.09.2014 року було закрито ліміт для операцій регулятора із "ВіЕйБі Банком" на міжбанківському валютному ринку України, що призвело до зупинки операцій клієнтів та паніки вкладників. На наші неодноразові заявки щодо участі на міжбанківському валютному ринку та валютних аукціонах з метою задоволення потреб клієнтів, НБУ відповідав відмовою.

З метою підвищення ліквідності "ВіЕйБі Банку", акціонерами було запропоновано додатково капіталізувати установу на суму понад 3,2 млрд грн. Керівництво банку разом із Міністерством фінансів України за підтримки акціонерів розробило детальну програму оздоровлення, згідно з якою вдалося б додатково внести капітал на зворотній основі 4 млрд гривень. Програма передбачала суттєве поповнення ліквідності, що дозволяло у повному обсязі виконати зобов'язання перед вкладниками та контрагентами.

 

Під час брифінгу від 10 жовтня 2014 року керівництво НБУ заявило про підтримку програми. Як наслідок, було підписано Меморандум між Кабінетом Міністрів, НБУ та "ВіЕйБі Банком" щодо підтримки ліквідності фінустанови. Проте надалі реальні кроки НБУ призвели до фактичного зриву домовленостей та погіршення ситуації у банку відповідно.

"Саме дії регулятора стали головною причиною, що попри таку підтримку з боку Міністерства фінансів України та акціонерів, програма докапіталізації банку не була схвалена Міжнародним валютним фондом. І нині відповідальність за стан фінансової установи повністю лежить на керівництві Нацбанку", - впевнені в фінустанові.

Проте, не зважаючи на сьогоднішню ситуацію, керівництво ПАТ "ВіЕйБі Банк" та акціонери запевняють, що продовжать роботу із Фондом гарантування вкладів фізичних осіб та НБУ щодо пошуку оптимальних рішень збереження фінустанови та забезпечення виплати заощаджень вкладникам і кредиторам.