Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

ТОП-7 питань, на які мав би відповісти Порошенко на прес-конференції

Воскресенье, 28 Декабря 2014, 16:00
Основні теми, які хвилюють сьогодні українців – курс гривні, корупція, реформа економіки, вирішення проблеми Донбасу та стосунки з Росією

Фото: прес-служба президента України

 

На понеділок президент України Петро Порошенко запланував підсумкову прес-конференцію за участю вітчизняних та закордонних ЗМІ. І неважко здогадатися, що два основних слова, які чутиме цього дня від журналістів глава держави стануть "Коли?" (буде вирішене те чи інше питання) і "Чому?" (воно не вирішено досі). "ДС" зібрала підбірку найважливіших тем, які, вочевидь, доведеться коментувати Петру Порошенко на зустрічі з працівниками мас-медіа. 

1. Коли піде у відставку голова НБУ Валерія Гонтарєва? Це питання в останні місяці звучить повсюдно на кухнях, багатьох телеканалах та експертних майданчиках України. Адже, очевидно, що діюче керівництво Нацбанку не справляється зі своїм головним завданням – контролем курсу національної валюти. Відтак, президенту доведеться прояснити ситуацію щодо подальших кар'єрних перспектив Гонтарєвої, а, також дати хоча б орієнтовний прогноз курсу гривні на 2015 рік.

2. Доки Генпрокуратурою керуватиме Віталій Ярема? Не менше критики звучить в останні місяці і в адрес керівника ГПУ, який виявився нездатним не тільки притягнути до відповідальності бодай когось з підозрюваних у злочинах на Майдані та розпалюванні війни на Донбасі, але й обмежити амбіції свого найближчого оточення. А недавній і вже 9-й програш Генпрокуратури суду проти колишнього зама глави адміністрації Віктора Януковича – Андрія Портнова можна назвати "вишенькою" у провальній роботі відомства Яреми. 

3. Чому корупціонери живуть по-старому? Недавнє дослідження, проведене КМІСом показало: близько 80% українців переконані, що в країні залишається той же рівень корупції, що й до початку Євромайдану. Власне, про це вже більше півроку розповідають і підприємці різного рівня, і громадська активісти, і волонтери, які займаються оснащення учасників АТО. Відтак, Петру Порошенко доведеться пояснити, чому в цьому питання нічого не змінилося і хто в цьому винен. 

4. Чому загальмувала люстрація? Не менш важливою темою є очищення влади від старих і дискредитованих кадрів. Завдяки запущеній у вересні цього року процедурі люстрації вдалося звільнити кілька сотень чиновників різного рівня. Але багато з них банально пішли на пенсію, отримавши при цьому весь належний їм по закону "соцпакет". В той же час, тільки в діючому керівництві обласних управлінь МВС України майже половина чиновників, яка підпадає під люстрацію, досі залишається на своїх посадах. А люстрація в судовій системі владі взагалі була заблокована, так і не розпочавшись.

5. Коли почнуться реформи? Попри те, що витягувати вітчизняну економіку з глибокої кризи має за Конституцією Кабінет міністрів, президенту, який контролює значну кількість депутатів правлячої коаліції, доведеться також пояснити, чому уряд Арсенія Яценюка досі не почав проводити системні зміни на ключових державних напрямках.  

6. Що буде з Донбасом? Зараз в зоні АТО діє чергове затишшя, однак, по-суті, збройний конфлікт в цьому регіоні заморожений. При цьому залишаються не вирішеними ключові питання, наприклад, щодо соціального та інфраструктурного утримання непідконтрольних Києву територій. Можливо у посиленого недавно прийнятим законом РНБО вже є якісь напрацювання на цих напрямках і глава держави завтра їх озвучить.  

7. В яких відносинах перебуває Україна з Росією? Останнім часом керівництво Кремля вже неприховано надає допомогу бойовикам "ДНР" та "ЛНР" у протистоянні з українськими військовими. Про це свідчать і регулярна відправка зброї та амуніції під виглядом "гуманітарних конвоїв", і погрози представників партії "Єдіная Росія" почати надавати відкриту підтримку сепаратистам, і відмова Москви віддати Україні десятки полонених солдат, в тому числі і народного депутата Надію Савченко, і нова військова доктрина Росії, яка, фактично, узаконює розпалювання війни на території України. Тому, рано чи пізно, керівництву нашої держави доведеться визначитись з форматом подальших відносин з РФ.