Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Здача Волновахи стане найбільшою трагедією АТО

Понедельник, 1 Сентября 2014, 11:34
Українські військові мають за будь-яку ціну втримати контроль над стратегічним населеним пунктом

За даними розвідки сил АТО російські війська готують напад на Волноваху, яка знаходиться посередині між Донецьком та Маріуполем на стратегічно важливій трасі. Фактично, утримання цього міста означає утримання всього фронту в південній частині Донецької області. Тому, втрата контролю над Волновахою означатиме не тільки створення ще одного котла, в якому опиняться наші війська, які зараз базуються поблизу Комсомольського, а часткова блокада Маріуполя. При такому розвитку подій росіянам вже не обов"язково буде брати важливе приморське місто штурмом.

Офіційна інформація від керівництва армії та сил АТО щодо подій під Іловайськом та в районі Новоазовська занадто скромна, щоб на її основі робити якісь висновки. До громадян доходять лише уривки свідчень тих, хто зумів самостійно вибратися з котла. Також є фрагментарні дані розвідки окремих підрозділів АТО, як, наприклад, комбату "Азова" Андрія Білецького. Саме він повідомив про підготовку російських військ, яких на території Україні, за останніми даними, вже не менше 10 тис., до штурму Волновахи. 

Можливий напад саме на цей населений пункт є цілком логічним та вигідним. Адже ця атака здатна розрізати єдиний поки що фронт АТО посередині між Донецьком та Маріуполем. Відтак, українській армії доведеться проводити масштабне перегрупування, зводити нові укріплені районі, повністю змінювати план ведення бойових дій та залучати з резервів додаткові частини, техніку та ресурси. Крім того, якщо атака росіян буде стрімкою та успішною, це створить ще один великий котел для наших військових в районі Комсомольське. Звісно, можна сподіватися на те, що вони встигнуть вчасно відійти. Але в цьому районі бойових дій знаходяться не тільки це угруповання наших військ, а, зважаючи на традиційно погану координацію дій, як це було під Іловайськом, в полоні армії РФ ризикує опинитися ще, як мінімум кілька сотень, якщо не тисяч, бійців АТО. 

Додатковою проблемою, яку породить можлива здача Волновахи, стане часткова блокада Маріуполя. Адже основна траса, яка з"єднує місто з обласним центром опиниться під контролем окупантів. Залишиться ще одна, яка веде на Бердянськ. Але потрібно також враховувати, що, захопивши Волноваху, росіяни не будуть довго зволікати з повним оточенням портового Маріуполя, через який можна налагодити альтернативний сухопутному потік зброї та солдат в Україну