Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Олексій Кафтан: Чому Москва не назве організаторів вибухів у Дагестані

Среда, 30 Марта 2016, 14:55
Якщо російські ЗМІ кажуть, що теракти в Дагестані - це справа рук Ісламської Держави і якщо сама Ісламська Держава каже, що вибухи в Дагестані - то справа її рук, то варто припустити, що брешуть обоє

Фото: radiosvoboda.org

Для мене очевидно, що і Кремлю, й ІД ці теракти зараз украй потрібні. Перший має наочний аргумент для внутрішнього вжитку, що контингент із Сирії виводити зарано - бо ж оце як почали, так одразу й йо... бахнуло. А тут ще й Керрі зі своєю валізкою. А про неї підданим ВВП зараз краще забути - особливо після істерики Пєскова. Щодо ІД, йому це теж вигідно - демонстрація сили й дотримання слова, мовляв, обіцяли підривати - ось вам обіцяне. Але тут є дехто третій, про кого забули. Це Імарат Кавказ, що веде давню війну проти Росії. Оскільки ічкерійський варіант тут не відбувся в силу цілого ряда причин (дагестанського "ахмата кадирова" не знайшлося, зокрема, через поліетнічний склад Дагестану), то саме сюди перемістився центр спротиву федеральному центру. Якщо мене склероз не зраджує, то режим КТО в Дагестані скасували значно пізніше, ніж у Чечні. Крім того, релігійна складова в війні чеченців була долучена дещо пізніше, коли стало очевидно, що власних ресурсів для боротьби за Ічкерію забракне. В Дагестані ж оця ісламська, точніше ісламістська компонента з'явилась практично одразу. І одразу була інтернаціональною.

Нагадаю, до речі, що автор терактів у Волгограді 30.12.2013 був етнічним росіянином. І ще одне зауваження: почерк нинішніх терактів - вибухи й підрив поліцейських автівок - нагадує якраз тодішні підрив тролейбуса й вокзалу. Тож я певен, що за нинішнім терактом стоїть саме Імарат Кавказ, який, імовірно, тимчасово "позичив франшизу" ІГ. Але про це мовчатимуть усі три сторони. Москва - тому що їй вигідніше розкручувати іноземний слід. ІГ - тому що йому за визначенням не можна відмовлятись від халявної розкрутки. Це звичайна практика: охоче підписувалась під будь-яким терактом і Аль-Каїда. Тут принцип простий: паблісіті забагато не буває. Щодо Імарату - йому якраз світитись ні до чого, бо це якраз хороша нагода продемонструвати, що він є частиною чогось більшого, а відтак і потужнішого.

Джерело: facebook.com

Больше интересного из Сети читайте на сайте dsnews.ua