• USD 27.6
  • EUR 32.5
  • GBP 36
Спецпроєкти

Борис Марков: Пандемія COVID-19 стала краш-тестом для всього українського рітейлу

Голова Ради директорів, Генеральний директор корпорації АТБ в ексклюзивному інтерв'ю «Влади грошей» розповів про нову реальність вітчизняного рітейлу, труднощі, пов'язані з пандемією, плани і стратегічні завдання торгового бізнесу

Реклама на dsnews.ua

- АТБ - багатопрофільна корпорація. Які основні вектори розвитку бізнесу?

- Ритейл - це галузь, яка потребує мобільності, динаміки і постійного розвитку. Стратегія нашого розвитку базується на інтересах і потребах нашого клієнта, якого в АТБ прийнято вважати партнером по бізнесу. Ми системно підходимо до питань, які важливі для більш ніж чотирьох мільйонів наших покупців. Це комфорт, зручність, гарантована якість, доступна ціна.

Ефективно вирішувати ці завдання нам вдається завдяки впровадженню сучасних інноваційних рішень, онлайн-сервісів, оптимізації багатьох бізнес-процесів.

Основними елементами нашої стратегії можна назвати розширення торгової мережі, діджиталізацію, розвиток логістичної інфраструктури та збільшення асортименту власних торгових марок.

- Мережа АТБ вже охоплює всі області. Якою буде стратегія розширення мережі в найближчі роки?

- Сьогодні 1126 магазинів АТБ працюють в 290 населених пунктах 24 областей. Щороку ми відкриваємо близько сотні нових магазинів, проводимо реконструкцію ще не менше півсотні. З початку 2020-го прийняли перших покупців 47 нових АТБ. Зараз особливу увагу приділяємо розширенню мережі в західному та південному регіонах. Плануємо до кінця року у Львівській та Одеській областях відкрити нові распредцентры європейського зразка й нові магазини.

- В продуктовому ритейлі гостра конкуренція. У чому ви бачите основні переваги АТБ з точки зору бізнесу?

Реклама на dsnews.ua

- Ми - компанія з більш ніж 25-річним досвідом роботи. Лідером за багатьма показниками, є найбільшим платником податків і роботодавцем серед рітейлерів. Основні наші переваги в тому, що ми ведемо соціально орієнтований бізнес, неухильно дотримуємося стратегії динамічного розвитку. Наші партнери та клієнти це розуміють і цінують.

АТБ пропонує понад 3,7 тис. найменувань гарантовано якісних товарів за максимально доступними цінами. Вартість практично будь-якого продукту на прилавках магазинів мережі в середньому на 10-15% нижче середньоринкової.

- По всьому бізнесу вдарила пандемія коронавіруса. Як змінилася робота корпорації АТБ?

- Безумовно, було складно. Це можна порівняти з краш-тестом для всього рітейлу. Але ми, напевно, виявилися більш підготовленими до роботи в умовах форс-мажору. Ми не використовуємо кредитні кошти і маємо близько 85% власних торгових площ. Наші ефективні системи логістики та управління дозволяють забезпечити безперебійне постачання продуктів у всі куточки України. Ми зуміли пом'якшити сезонний ріст цін і забезпечити максимально високий рівень безпеки для кожного зі своїх клієнтів і співробітників. Все перераховане вище формує стійку бізнес-модель, здатну протистояти будь-яким викликам.

- Пандемія стала своєрідною перевіркою бізнесу на дотримання соціальної відповідальності. Що зробила в цьому плані АТБ?

- Ми сконцентрували основну увагу на допомоги найбільш незахищеним категоріям громадян, а також підтримки медустанов. Корпорація АТБ спільно з Мінсоцполітики реалізувала наймасштабніший проект адресної допомоги в історії країни: у 24 областях потребують безкоштовно отримали близько 580 тис. продуктових наборів. Бюджет проекту склав 100 млн грн. Також ми відгукнулися на прохання Офісу президента, закупили для українських лікарень і лабораторних центрів у Франції 12 сучасних систем діагностики інфекційних захворювань.

    Реклама на dsnews.ua