• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

Продовольча безпека і підтримка бюджету. Як АТБ наближає Перемогу

Останні роки стали безпрецедентним випробуванням для української економіки та суспільства загалом. І в таких умовах ще більше підсвітилася роль великих бізнесів, які адаптуються, продовжують працювати та сплачувати податки

АТБ
Реклама на dsnews.ua

Не встигла країна оговтатися від пандемічних обмежень і заборон, як спалахнуло вогнище війни, змінивши новітню історію на "до" та "після". Маючи динамічний та соціально орієнтований бізнес, в АТБ чітко розуміли усі ризики військового вторгнення ворога, зокрема те, що продовольча та економічна безпека країни стануть значущими чинниками на шляху до нашої Перемоги.

Корпорації став у пригоді досвід запобігання гуманітарній катастрофі, набутий за час коронакризи. Були відпрацьовані механізми делегування повноважень, дистанційного керування процесами, максимально оперативного ухвалення рішень так коригування логістичних ланцюжків тощо. І це спрацювало. Втративши понад дві сотні магазинів, складські центри європейського зразка на Київщині і Херсонщині, зазнавши мільярдних збитків, лідер вітчизняного ритейлу лишився одним з найбільших в Україні платників податків і набув народного звання мережі незламності. Понад 95% наших співгромадян мають досвід покупок в дискаунтерах АТБ, а їхніх постійних клієнтів вже понад чотири мільйони.

Понад 95% українців роблять покупки в АТБ
Понад 95% українців роблять покупки в АТБ

Попри випробування та виклики часу, АТБ вдалося стати форпостом продовольчої безпеки країни та надійним джерелом бюджетних надходжень. Сьогодні компанія входить до першої двадцятки топ-100 найбільших платників податків України. Так, протягом першого півріччя поточного року до бюджетів всіх рівнів сплачено податків на суму 12,01 млрд грн. Порівняно з аналогічним показником минулого року зростання становило 2,22 млрд грн. До державної скарбниці АТБ перераховала 8,09 млрд грн (проти 6,65 млрд грн за перше півріччя 2022-го). Ще 2,8 мільярди пішли до місцевих бюджетів, 1,12 млрд грн — до цільових фондів.

З першого дня війни АТБ перейшла на особливий режим роботи, щоб за будь яких умов забезпечити безперебійну поставку свіжих продуктів до різних куточків України. А невідкладних питань на початку вторгнення довелося вирішувати чимало. Нагадаємося деякі виклики: заблоковані порти України, паніка серед виробників та постачальників, руйнування логістичних маршрутів, піковий попит на певні категорії продуктів довготривалого зберігання, безпосередня близькість до зони бойових дій, гостра потреба у прискоренні процесу прийняття рішень тощо. Тоді корпорації довелося буквально у ручному режимі розподіляти товари магазинами, задіяти власний вантажний автопарк (понад 700 авто), переключити імпорт на порти Туреччини та Румунії, власними силами запустити прямі поставки продуктів з Польщі, країн Балтії, Туреччини.

Аби оперативно замінити продукцію тимчасово непрацюючих виробників довелося значно збільшили частку так званого локального асортименту. Було підписано понад сто нових угод з регіональними постачальниками, що також надало імпульсу для розвитку місцевого бізнесу.

Реклама на dsnews.ua

Разом з цим асортимент поділили на три типи:

  • для відносно безпечних регіонів (3,5 тис найменувань),
  • для максимально наближених до лінії фронту (1500–1700 товарних позицій)
  •  "військовий" – асортимент для населених пунктів, де фактично йдуть бої (500 найменувань найнеобхідніших продуктів та товарів).
Корпорація збільшила частку локального асортименту
Корпорація збільшила частку локального асортименту

Протягом першого року війни АТБ сплатила податків та зборів на суму у 20,44 млрд грн, що становило майже половину від платежів всіх українських ритейлерів. З цієї суми до державного бюджету країни у 2022 р. було передано 13,65 млрд грн, до місцевих бюджетів — 4,32 млрд грн, цільові фонди отримали 2,47 млрд грн. Примітно, що, попри виклики війни та тяжкі втрати, сума сплачених у торік податків майже на мільярд гривень перевищила показники попереднього аналогічного періоду (19,45 млрд грн).

Флагман корпорації — компанія "АТБ-Маркет" — протягом 2022-го року сплатила податків та зборів на 15,63 млрд грн. З них держбюджет отримав 10,11 млрд.грн., до місцевих бюджетів пішло 3,63 млрд грн, до цільових фондів — 1,89 млрд грн.

Дискаунтери АТБ, яких станом на сьогодні налічується 1200, одними з перших відновили роботу на деокупованих територіях Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської та Херсонської областей. Компанія не тільки надійно тримає економічний та продовольчий фронти, а й системно надає допомогу українським захисникам, медикам, рятувальникам, волонтерським організаціям, добровольчим формуванням, вимушеним переселенцям тощо. Загальна сума допомоги за час війни вже перевищила мільярд гривень. За активну громадянську позицію, патріотизм та допомогу ЗСУ, цього року АТБ отримала особисту подяку від Головнокомандувача Збройних сил України, генерала Валерія Залужного.

    Реклама на dsnews.ua